Alates 14. augustist asub Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtima Maria Alajõe, kelle korraldada onka ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlustegevus.
- Maria Alajõe Foto: Erakogu
TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo sõnul sõltub tehnikaülikooli areng olulisel määral sellest, kuidas suudame arendada sisulist tööd ettevõtlussektoriga ja edendada innovatsiooni ka väljaspool ülikooli. „Tea Varraku juhtimisel on TTÜ Mektoryst kujunenud selle valdkonna tuntud kaubamärk. Uuel õppeaastal võtab TTÜ Mektory juhtimise ning kogu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonitegevuse koordineerimise üle Maria Alajõe, kelle juhikogemused ja ettevõtlussidemed annavad talle suurepärase võimaluse kujundada TTÜst selle valdkonna kindel liider Eestis,“ kinnitas rektor Aaviksoo.
Alajõe sõnutsi on TTÜ Mektory parim koht, kus Eestit edasi viivatele ideedele ja tegudele hoogu anda. „Ettevõtjate, teadlaste ja tudengite parimal viisil sidustamine on mulle uueks oluliseks väljakutseks,“ ütles ta.
Alajõe on 2012. aastast Riigikogu Kantselei direktor, enne seda oli ta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse liige, juhtis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturuosakonda ning oli mitme riigile kuuluva äriühingu nõukogu liige. Ta on kuulunud ka Euroopa Kemikaaliameti haldusnõukokku.
Alajõe lõpetas Tallinna tehnikaülikooli majandusmagistrina 1996. aastal, tal on ka bakalaureuse- ja magistrikraadi õigusteaduses.
TTÜ Mektory eelmine direktor Tea Varrak on alates märtsi lõpust Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler.
TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory on rahvusvaheline innovatsiooni ökosüsteem. See on kohtumispaik teadlastele, ettevõtjatele, ametnikele, poliitikutele, tudengitele ja kooliõpilastele. Keskuses saab kasvatada ideest ettevõtte ning teha prototüüpe ja suhelda 105 TTÜ Mektory partneriga. Kolme tegutsemisaasta jooksul on TTÜ Mektoryt külastatud 200 000 inimest 150 erinevat riigist ning ligi 20 000 kooliõpilast. TTÜ Mektory loodi 2013. aasta sügisel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory Tehnoloogiakool pälvis Eesti teaduse populariseerimise peaauhinna kategoorias „Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest“. Auhinna kaasnes riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija märk.
Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) käivitab strateegilise digireformi TalTechDigital, mis on ajendatud digitaalsete tehnoloogiate arengust tingitud globaalsetest muutustest ning mis uuendab lähiaastatel oluliselt ülikooli ja tema toimimist ühiskonnas.
Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) tähistab 99. aastapäeva esmaspäeval, 18. septembril kell 14, kui akadeemilisel aktusel kuulutatakse välja esimesed tenuuriprofessorid, promoveeritakse 55 doktorit ja kuulutatakse välja aasta vilistlane. Ametliku stardi saab algatus TalTechDigital, mis kujundab TTÜst esimese tõelise digiülikooli. Aktuse eel, kell 13 avatakse väärika vaatemänguga ülikooli maamärk Akadeemia ringil.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.