• 21.09.17, 20:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mektorys esitlesid ettevõtjad äriideid arenguprogrammile STARTERtech

TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Mektorys esitlesid ettevõtjad äriideid arenguprogrammile STARTERtech
  • Foto: Mektory
Õppurite meeskonnad on juba välja pakkunud mõned lahendused: näiteks ERGO kindlustusele pakuti uueks tooteks kindlustuskaitset eksamil läbikukkumise puhul. Samuti tehti ettepanekud mitmete rakenduste loomiseks: nutikad koosolekud, kus toimub häältuvastus ja vestluste automaatne transkribeerimine, geenipõhine tervisliku seisundi jälgimine, sõrmejälje ja silmaiirise skaneerimine emaili ja teistesse rakendustesse sisse logimiseks.
Kui tavapäraselt tutvustavad oma äriideid õppurid, siis seekord olid lavalaudadel ettevõtjad – teiste seas rääkisid trendidest Pipedrive, Microsoft Estonia, Soome Geoloogia Instituudi, Avokaado, ERGO, Grant Thorntoni, InCap Estonia, LHV, Playtechi, Tieto Estonia ja Startup Estonia juhid.
TTÜ Mektory direktori Maria Alajõe sõnul on väga värskendav näha suurettevõtete juhtivaid eksperte koos tudengitega ideid genereerimas ja probleeme lahendamas. „Just nii lähestikku peaksimegi ettevõtjatega töötama,“ kinnitab Alajõe. Ka Microsoft Estonia esindaja Magnus Hillermaa oli rahul: „Selline kontakt ettevõtte ja tudengi vahel on suurepärane võimalus viia kokku reaalsed probleemid moodsate lahenduste ja meeletu entusiasmiga.“ Samuti pani Hillermaa tähele kui rahvusvaheline on TTÜ: „Tore oli näha, et TTÜ on tõeliselt rahvusvaheline ülikool. Minu lauas oli 6 inimest, kellest 2 olid eestlased.“
Neljandat hooaega alustanud TTÜ Mektory programm STARTERtech on suunatud õppurite startup meeskondadele. Programmi oodatakse tehnoloogiaettevõtlusest huvitatud noori ülikoolidest, rakenduskõrgkoolidest ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Kolme kuu jooksul läbitakse uusettevõtlusega seotud koolitusi ja loenguid oma ala ekspertidelt, saadakse nõu mentoritelt ning hinnatakse ja toetatakse startup meeskondade arengut.
STARTERtech kuulub ülikoolide ülesesse programmi STARTER, mida toetab Euroopa Sotsiaalfond ning veavad eest Tallinna tehnikaülikool, Tartu ülikool ja Tallinna ülikool.

Seotud lood

Uudised
  • 06.04.17, 18:45
Idufirmade kiirkohting toob kokku rohkem kui 150 alustavat ettevõtjat ja eksperti
Täna, 6. aprillil toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 100 alustava ettevõtja ja 50 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Kiirkohtingu näol on tegu Eesti suurima mentordamissündmusega, mis pakub varajase faasi ettevõtetele võimalust saada tagasisidet kogenud iduettevõtjatelt ning valdkondlikelt ekspertidelt.
Uudised
  • 16.02.17, 15:16
Elektrilevi võrgulaboris arendatakse Eesti suurimat robotit
Täna, 16. veebruaril avati Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory elektrivõrgu arenduslabor, kus täisfunktsionaalse võrgumudeliga saab reaaloludes testida ja luua lahendusi elektrivõrgu arendamiseks. Teadus- ja arendustöö baasiks vajalik labor on mõeldud nii ettevõttele, ülikoolidele ning pakub juba täna huvi Hollandi võrgutehnoloogia ettevõttele ja NATO küberkaitsekeskusele.
Uudised
  • 12.06.17, 12:09
TTÜ Mektory uus direktor valitud
Alates 14. augustist asub Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtima Maria Alajõe, kelle korraldada onka ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlustegevus.
Uudised
  • 17.01.17, 12:29
Iduettevõte arendas nutika põrandakütte termostaadi
Eesti energiatõhususe iduettevõtte Smart Load Solutions (SLS) on turule toonud esimese lõpptarbijale mõeldud nutika põrandakütte termostaadi Themo, mille abil on võimalik säästa elektriarvetelt keskmiselt 50 eurot aastas vannitoa kohta. Nutikas ja pilkupüüdva disainiga seade arvestab reaalajas elektri börsihinda ning on kaugjuhitav nutiseadme abil.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.24, 11:01
Tehnoloogias karjääri tegemiseks ei pea olema programmeerija
Valguskiirusel arenevas Eesti tehnoloogiasektoris on iGaming üks põnevamaid uusi tulijaid. Modernsest tehnoloogiast ja mänguarendusest huvitunute jaoks paistab kohalikul iGamingu maastikul selle valdkonna esindajana silma Games Global.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele