Täna, 6. aprillil toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 100 alustava ettevõtja ja 50 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Kiirkohtingu näol on tegu Eesti suurima mentordamissündmusega, mis pakub varajase faasi ettevõtetele võimalust saada tagasisidet kogenud iduettevõtjatelt ning valdkondlikelt ekspertidelt.
Sündmuse eesmärk on siduda ülikoolidest alguse saanud meeskonnad ja alustavad ettevõtjad Eesti iduettevõtete kogukonnaga ning anda neile samal ajal ka nn reaalsuskontroll. Meeskonnad esitlevad oma ideid mentoritele, mentorid pakuvad omalt poolt kriitilist tagasisidet ning vastavad osalejate küsimustele, tulenevalt oma ekspertteadmistest ja valdkonnast.
Valdkondade mõistes on esindatud kõik alustavale ettevõtjale vajalikud kompetentsid, alustades ärimudelitest, juhtimisest, müügist ja turundusest, lõpetades programmeerimise, intellektuaalomandi, tootearenduse ja teenusedisani ning välisturgudega.
Sündmuse veavad inspireerivate sõnavõttudega käima Planet OS turundusjuht Annika Ljaš, innovatsiooniekspert Pirko Konsa ja Testlio tegevjuht Kristel Kruustük. Õhtut juhib ettevõtja ja ajakirjanik Jüri Muttika.
Sündmuse ühe korraldaja Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaatori Marek Mühlbergi sõnul on see erakordne, et nii varajase faasi ettevõtjad saavad nii vahetult suhelda Eesti kogenenumate ettevõtjate, juhtide ja ekspertidega. „Selline abistamise põhimõte kannab nimetust pay it forward – see tähendab, et mentorid on nõus jagama oma teadmisi ja abi, sest kunagi on keegi ka neid aidanud. See on väga positiivne nähtus Eesti ettevõtluskultuuris ja loodetavasti näeme seda aina sagedamini,“ kommenteeris Mühlberg.
Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory start-up programmijuhi Anu Oksa sõnul on ülikoolide ühine ettevõtlusprogramm STARTER leidnud endale kindla koha kohalikus ökosüsteemis. „STARTER on täitnud väga varajase faasi meeskondade loomise ja koolitamise tühimiku ning töö edulugude kasvatamisel on muutunud süsteemsemaks. Oleme saanud palju positiivset tagasisidet ökosüsteemi partneritelt ja idufirmade kiirkohting on hea võimalus kõiki osapooli kaasata,“ märkis Oks.
Edu & Tegu STARTER programm koondab kokku kaheksa Eesti ülikooli ettevõtlusvaldkonna kompetentsid. Mentorõhtu korraldusmeeskonna eesotsas on just loomeettevõtluse (STARTERcreative) ja tehnoloogiaettevõtluse (STARTERtech) programmi juhtivad ülikoolid, kus loomeettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Tehnikaülikool. Alustavatele ettevõtjatele mõeldud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris ning tänaseks on programmi läbinud mitusada noort.
Startup Speed Dating Night toimub Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös juba kolmandat korda. Startup Speed Dating Nighti ja Edu & Tegu STARTER programmi tegevusi toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi poolt.
Seotud lood
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Täna korraldab Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut juba kuuendat aastat traditsioonilist karjääripäeva. Üritusel tutvustatakse IT tudengitele erinevate IKT sektoris tegutsevate ettevõtete praktikapakkumisi, aga ka tulevasi võimalikke karjäärisuundi ja nendeks vajalikke oskuseid.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.