• 23.04.25, 13:37

Üllatavad lahendused ja kolleegide väljakutsed – kogemusi jagavad Eesti IT-juhid

Edukate Eesti eraettevõtete, avaliku sektori asutuste ning riigifirmade IT-juhid ja tehnoloogiajuhid jagavad kolme nädala pärast traditsioonilisel IT-juhtimise aastakonverentsil oma kogemusi.
Kuulajaid kaasa haarav esinemine mullusel IT-juhtimise aastakonverentsil, laval Dan Bogdanov Cyberneticast.
  • Kuulajaid kaasa haarav esinemine mullusel IT-juhtimise aastakonverentsil, laval Dan Bogdanov Cyberneticast.
  • Foto: Raul Mee
Tallinnas loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimuval üritusel osalejad saavad niisiis õppida kolleegide väljakutsetest ja leitud lahendustest, samuti öelda sõna sekka aruteludes ja suhtluspausidel. Vaata, kes on kohal siin!
Igakevadise konverentsi avab Eesti Energia äriinfotehnoloogia juht ja juhatuse liige Raido Ivalo. Nimelt teatas Eesti Energia sügisel, et viib oma 320-liikmelises IT-organisatsioonis läbi olulised muudatused. Eesmärk oli meeskond tõhusamalt tööle panna, leida üksuste ühisosad ja seeläbi vastata paremini äri vajadusele. Raido Ivalo selgitabki, miks ja kuidas liiguti organisatsioonis projektipõhiselt tootepõhisele mudelile, mida õpiti ja mida teised võiksid sellest kogemusest õppida.
Vaata, kes kolleegidest ja konkurentidest on kohal!
Vaata, kes kolleegidest ja konkurentidest on kohal!
Järgneb Tallinna Sadama IT-juhi Priit Koppeli ettekanne IT-juhi rollist ja koostööst tegevjuhi ja teiste juhtkonna liikmetega. Mullu suvest seal IT-juhina töötava Koppeli varasemate kogemuste seas on Ericssoni Balti riikide IT-juhi positsioon, Playtechi tuumikteenuste osakonna juhi roll, samuti on ta olnud mitme IT-ettevõtte juhatuse liige ning suunanud IT-valdkonda Viru hotellis.
Konverentsipäeva suurim kasu on kogemuslood, mis kõnetavad ja pakuvad praktilist väärtust.
Mullu valiti ITLi ja MKMi konkursil ligi 30 kandidaadi seast Eesti parimaks IT-juhiks Liisa Soosuu, kes on “Häirekeskuse IT-valdkonna tööd kujundanud lühikese ajaga efektiivselt ümber, loonud süsteemsust, viinud lõpuni olulised infosüsteemi arendused ning leidnud uusi innovaatilisi võimalusi, kuidas organisatsiooni IT-valdkonda edendada”.
Kuidas on korraldatud Häirekeskuse IT juhtimine, millised on juhtkonna ootused IT valdkonnale, kuidas seatakse seal prioriteete ja hoitakse motivatsiooni, räägibki Liisa Soosuu koos Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvelaga.
Koostöö kõikide osapooltega on olnud minu jaoks kõige olulisem. Olgu selleks head suhted, selgus tööprotsessides, sihikindlad arutelud tulemuste nimel või muud olulised sammud, mis viivad sihile – just see, kuidas me üheskoos liigume, on edu aluseks.
Liisa Soosuu
konverentsi esineja, Eesti parim IT-juht 2024
Tunnise lõunapausi järel annab Crayon Eesti tegevjuht Tarmo Uba nõu, kuidas teha nutikaid IT-valikuid ärikasule keskendudes. ““Kiirusta mõistlikult” tähendab, et tee plaan, pea nõu ja hinda alternatiive enne tegutsemist. Muuhulgas pole kõike ise tegemine alati parim lähenemine,“ kinnitab ta. Samas ära jäta lauale tasuta lõunaid – kasuta ära kogu raha, mida tootjad ja partnerid on valmis lauale panema, kõlab teine soovitus.
Jaan Hendrik Murumets pälvis 2020 asjade interneti (IoT) lahendusi arendava ettevõtte Krakul asutajana aasta noore ettevõtja tiitli. Viimased 2,5 aastat on ta juhtinud IoT valdkonda Boltis. IT-juhtimise aastakonverentsil räägib jagab ta kogemusi IT-tiimide juhtimisel ja IT rakendamisel ettevõtluses. “Opereerime kümnetes riikides ja sadades linnades, kus IoT meeskonnana oleme vastutavad kriitilise infra toimimise ja parendamise eest,” tõdeb Murumets. Kuidas nad aga mõtlevad ja tegutsevad ning mis võtetega edu saavutavad?
Saalitäis osalejaid eelmise aasta IT-juhtimise aastakonverentsilt.
  • Saalitäis osalejaid eelmise aasta IT-juhtimise aastakonverentsilt.
  • Foto: Raul Mee
Tema järel lavale astuv advokaadibüroo Sorainen IT-juht Mart Potter on öelnud, et tehisaru kasutav inimene võtab ära töö sellelt, kes AId ei kasuta ning samamoodi haarab AI strateegiaga ettevõte turgu firmadelt, kel seda strateegiat veel pole. Niisiis pakume kogemust, kuidas tehisaru abil konkurentidest ette jõuda. Muuhulgas on Soraineni tunnustatud Baltimaade kõige innovatiivsema advokaadibüroona. Kuidas aga said nende esimesed AI projektid alguse? Mida hakati esmalt automatiseerima ja millised õppetunnid sellega kaasnesid? Kuuleme nõuandeid ka äri standardiseerimise ja andmekaitse tagamise osas, samuti soovitusi innovatsiooni juhtimiseks organisatsioonis.
Traditsioonilisele IT-juhtimise aastakonverentsile on oodatud Eesti eraettevõtete, avaliku sektori asutuste ja riigifirmade IT-juhid ja tehnoloogiajuhid, samuti IKT-teenuseid pakkuvate ettevõtete juhid.
Pole ilmselt uudis, et geopoliitilistest pingetest tulenevalt on äri jätkusuutlikkus muutunud ettevõtete jaoks kriitiliseks teemaks. Ettevõtjatel ja IT-juhtidel on täna olulisem kui kunagi varem kaardistada võimalikud riskid, mis võivad ohustada ettevõtte toimepidevust, ning töötada välja strateegiad nende maandamiseks. Seetõttu selgitab Telia Eesti riskijuht Andreas Meister, kuidas tõhusalt ohte hallata ja millistele aspektidele tuleks praeguses julgeolekuolukorras erilist tähelepanu pöörata.
Vaatamata enam kui 11 miljoni euro kulutamisele paljude aastate jooksul, pole Eestis õnnestunud luua ühtegi kasutamisvalmis ja proaktiivset digitaalset sündmusteenust, teatas Riigikontroll mullu sügisel oma aruandes. Muuhulgas ei näinud riik teenuste planeerimisel ette arendusprotsessi keerukust. Miks riigi IT-arendused venivad ja mida võiks sellest õppida IT- ja tehnoloogiajuhid nii era- kui ka avalikust sektorist, seda räägib Riigikontrolli infotehnoloogia auditijuht Toomas Viira.
Pika konverentsipäeva lõpetab vestlusring. Nimelt sai sel talvel Telia Eesti senisest tehnoloogiajuhist Andre Vissest ettevõtte tegevjuht. Täpselt samasugune oli äsja Omnivas karjäärihüpe Martti Kuldmal. Novembris aga asus riigifirmat Eesti Loto tüürima pikaaegne IT- ning iduettevõtja Triin Agan. Avame arutelus, kuidas erineb IT-tiimi juhtimine kogu ettevõtte juhtimisest, milline võiks olla tehnoloogiajuhi roll ja vastutus organisatsioonis, kuidas rakendada ITd kogu ettevõtte või asutuse heaks?
NB! Soodushind 379 eurot (km-ga €462) kehtib kuni 30. aprillini, kaasa arvatud.
Lisainfo ja registreerimine:

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 14:28
IT-mammutprojektid ei kuku läbi, vaid keegi rikub need ära
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele