Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) tähistab 99. aastapäeva esmaspäeval, 18. septembril kell 14, kui akadeemilisel aktusel kuulutatakse välja esimesed tenuuriprofessorid, promoveeritakse 55 doktorit ja kuulutatakse välja aasta vilistlane. Ametliku stardi saab algatus TalTechDigital, mis kujundab TTÜst esimese tõelise digiülikooli. Aktuse eel, kell 13 avatakse väärika vaatemänguga ülikooli maamärk Akadeemia ringil.
- Jaak Aaviksoo Foto: Raul Mee
Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo: “Tehnikaülikoolist on võrsunud suur osa tänase e-Eesti edust. TalTechDigital peaks meid viima uuele tasemele võimestades kaasaegsete tehnoloogiate kõikehõlmava kasutuselevõtuga teadlasi ja üliõpilasi olulisimaks – akadeemiliste ja insenerlike tippude vallutamiseks. Soovime kiirendatult liikuda digitaalse innovatsiooni eesliinile koos kõigi oma partneritega Eestis ja kaugemalgi. Loodame ülikooli 100. aastapäeval esimestest saavutustest teada anda.“
Algatuse TalTechDigital eesmärgiks on julgelt ja läbimõeldult viia ellu kõik see, mis muudab ühe ülikooli digitaalseks tehnoloogiaülikooliks. See tähendab murranguliste tehnoloogiate loomist ja kasutamist õppetöös, teaduses ning ülikooli toimimises. Üks oluline ja käegakatsutav osa TalTechDigitalist on 2018. aasta sügiseks valmiv iseauto ja selle liikumiseks vajalik nutikas taristu. Kõigi nende eesmärkide saavutamisele aitab kaasa tehnikaülikooli suurenenud IT kompetents, kui TTÜ-ga liitus sel suvel IT Kolledž.
Ülikooli 99. aastapäeval promoveeritakse 55 uut doktorit: Eesti teadusesse on panustamas 10 IT ja 25 inseneriteaduskonna doktorit, loodusteaduskonnas promoveeritakse 15 ja majandusteaduskonnas viis uut doktorit.
Esmaspäeval tulevärgiga avatav maamärk on ülikooli kingitus Mustamäe ja kogu Tallinna elanikele ning külalistele. Maamärk on inspireeritud tehnikaülikooli aula katusesakkidest, see on 20 meetrit pikk ja ligi 2 meetrit kõrge.
Maamärgi projekteerijaks on Ülle Grišakov ja disaineriks TTÜ vilistlane Margus Triibmann. Ülle Grišakov on teinud TTÜ linnakusse mitmeid auhindu võitnud haljastuslahendusi, näiteks Akadeemikute allee arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse.
Seotud lood
Sarnaselt teistele instituutidele hakkab 1. augustist ka IT Kolledžit juhtima eelkõige akadeemilisi tööülesandeid täitev töötaja. Varasemalt juhtis kolledžit täistööajaga rektor.
Alates 14. augustist asub Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtima Maria Alajõe, kelle korraldada onka ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlustegevus.
Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) alustas koostööd Eesti küberturbe ettevõttega CybExer Technologies, et 300 000 eurose teadusstipendiumi abil järgneva kolme aasta jooksul uurida võimalusi, kuidas tõhusama küberhügieeniga seista vastu maailmas järjest sagenevatele küberünnakutele.
15. juulil peetakse IT Kolledžis Eesti suurimat kübertehnoloogia võistlust “Küberolümpia 2017”, kus 14-25-aastased noored selgitavad välja parima arvutisüsteemide kaitsja. Võistluse parimad esindavad Eestit oktoobris rahvusvahelisel küberturvalisuse võistlusel European Cyber Security Challenge Malagas, Hispaanias.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.