Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) käivitab strateegilise digireformi TalTechDigital, mis on ajendatud digitaalsete tehnoloogiate arengust tingitud globaalsetest muutustest ning mis uuendab lähiaastatel oluliselt ülikooli ja tema toimimist ühiskonnas.
- TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo Foto: Raul Mee
“TalTechDigital on üks ambitsioonikamatest ettevõtmistest ülikooli ajaloos. Tallinna Tehnikaülikoolil on soov ja valmisolek üleilmses digipöördes esmalt muuta iseennast ning seeläbi näidata teed teistele. Tahame muuta TalTechDigitali samasuguseks ekspordiartikliks, nagu seda on täna e-riik ja e-valimised,” selgitas TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.
TalTechDigitali eesmärgiks on muuta ülikoolis õpetamist, õppimist, teadustöö tegemist ning igapäevaelu. See tugineb ülikooli ambitsioonil ja otsusekindlusel kasutada ning arendada nüüdistehnoloogiaid parimal moel ning olla strateegiliste partnerluste loomise eestvedaja nii kodus kui ka piiri taga.
Digipöördest peab kasu tõusma mitte üksnes ülikooli akadeemilisele kogukonnale, vaid kogu ümbritsevale ühiskonnale.
Algatus viiakse ellu ülikooli värskelt reformitud juhtimis- ja haldussüsteemi kaudu. TalTechDigitali toeks luuakse nii ülikooli kui selle välistest liikmetest diginõukogu, mida juhib väljastpoolt ülikooli pärinev esimees, kes tegutseb samas ülikooli tipptasemel digijuhina (CDO – Chief Digital Officer).
Ülikool ootab IT ja digivaldkonna tunnustatud liidreid digijuhiks kandideerima. Uus digijuht juhib reformi nii ettevalmistavas kui elluviimise faasis ning kaasab sellesse ülikooli tippteadlased, 12 000 tudengit, 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat.
Digireformi esimesteks sammudeks on IT taristu analüüs ja plaanimine ning õppetöö digistamine. Koostöös ülikooli strateegiliste partneritega akadeemiast ning era- ja avalikust sektorist Eestis ja välismaal defineeritakse uurimissuunad ning organisatsioonide vajadused. Loodavast digifoorumist saab koostööplatvorm digiarengute toetamiseks üle-Eesti.
TalTechDigital jõuab oma esimese verstapostini TTÜ 100. sünnipäeval 2018. a septembris ning käivitub täies mahus 2020. aasta alguseks.
Seotud lood
Õppetöös edukalt edasi jõudvad tudengid õpivad Tallinna Tehnikaülikoolis ka edaspidi tasuta ja ainepunktide hinna muutus ei puuduta tänaseid tudengeid. Ainepunktide hind tõuseb tänasega võrreldes ainult uutele tudengitele, nendele üliõpilastele, kes astuvad Tehnikaülikooli õppima selle aasta sügisest.
2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.
Alates 14. augustist asub Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtima Maria Alajõe, kelle korraldada onka ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlustegevus.
Neljapäeval, 10. novembril allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt koostöölepingu, mille kohaselt asub TTÜ ühes Swedbankiga arendama ülikooli majanduse ja IT valdkonna õppekavasid ning toetab koolinoortes ettevõtliku mõtteviisi kujundamist.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.