Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory Tehnoloogiakool pälvis Eesti teaduse populariseerimise peaauhinna kategoorias „Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest“. Auhinna kaasnes riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija märk.
- Keskel projektijuht Kristina Piliste.
Auhinna andsid üle Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand ja konkursi hindamiskomisjoni esimees, akadeemik Enn Tõugu. Foto: Eesti Teadusagentuur (Sander Hiie)
TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektori Tea Varraku sõnul annab riiklik tunnustus Tehnoloogiakoolile vaid indu ja inspiratsiooni juurde. Ta kinnitas, et ehkki Tehnoloogiakool on alles kolm aastat tegutsenud, on nende tegevus iga aastaga järjest populaarsem ning sellele on tugeva pinnase loonud TTÜ pikaajaline töö järelkasvuga. „TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli tegevuste ampluaa on lai ja see võimaldab kaasata erinevas vanuses ning erinevate huvidega noori. Töötubadesse tulevad valdavalt õpilased tervete klassidega, kursustel omandavad noored süvendatumaid teadmisi,“ kirjeldas Varrak vaid mõnda aspekti Tehnoloogiakooli tegevustest.
Kolme aastaga on TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli kursustes, töötubades, tehnoloogialaagrites jt tegevustes osalenud ligi 45 000 noort. Ainuüksi tänavu on tegevustest osa saanud enam kui 15 000 noort. TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli koordinaator Karin Kääri hinnangul peegeldavad need numbrid seda potentsiaali, mida loodus- ja täppisteaduse erialadel tegelikult järelkasvult oodata on. „Ehkki inseneeria valdkonnaga käib kaasas palju müüte või stereotüüpe, panustame meie omalt poolt kogu nõu ja jõuga sellesse, et neid müüta ning näidata noortele kõiki neid võimalusi, mis erialadega kaasas käivad,“ ütleb Käär. „Hetkel kahjuks puudub täpsem statistika, kui paljud Tehnoloogiakooli tegevustes osalenud TTÜs tudengitena jätkavad, ent plaanime seda lähitulevikus süvendatult analüüsima hakata.“
Eesti teaduse populariseerimise auhinna saajad kuulutasid Eesti Teadusagentuur ja Eesti Teaduste Akadeemia välja kolmapäeval, 23. novembril. Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija märk on kvaliteedi ja usalduse märk selle valdkonna tegijaile. Eesti teaduse populariseerimise auhinna eesmärk tunnustada teaduse populariseerimisega tegelevaid inimesi, tõmmata suuremat tähelepanu ning anda hoogu teadust ja tehnoloogiat avalikkusele tutvustavatele tegevustele.
Seotud lood
Täna, 16. veebruaril avati Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory elektrivõrgu arenduslabor, kus täisfunktsionaalse võrgumudeliga saab reaaloludes testida ja luua lahendusi elektrivõrgu arendamiseks. Teadus- ja arendustöö baasiks vajalik labor on mõeldud nii ettevõttele, ülikoolidele ning pakub juba täna huvi Hollandi võrgutehnoloogia ettevõttele ja NATO küberkaitsekeskusele.
Õppetöös edukalt edasi jõudvad tudengid õpivad Tallinna Tehnikaülikoolis ka edaspidi tasuta ja ainepunktide hinna muutus ei puuduta tänaseid tudengeid. Ainepunktide hind tõuseb tänasega võrreldes ainult uutele tudengitele, nendele üliõpilastele, kes astuvad Tehnikaülikooli õppima selle aasta sügisest.
Alates 14. augustist asub Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtima Maria Alajõe, kelle korraldada onka ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlustegevus.
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele