Õppematerjalide jagamise platvormi Tebo veebis saavad õpetajad omavahel jagada õppematerjale, viia läbi interaktiivseid teste ja kontrolltöid ning jälgida oma õpilaste õppetegevust. Tebo ühe looja Tõnis Kusmini sõnul on ettevõtte ambitsioon pärast 6-kuulist Tšiili kiirendis osalemist ei rohkem ega vähem, kui saada maailma suurimaks õppematerjalide jagamise platvormiks.
Kusmin tõdeb, et ambitsioon on suur, kuid Tebol on teiste sarnaste platvormide ees olulisi eeliseid. „Mitte üheski teises õppematerjalide jagamise platvormis pole kõik õpetajate jaoks olulised funktsioonid koos“, põhjendab ta. Näiteks saab Tebo õpiveebis lisaks õppematerjalide otsimisele ja haldamisele saata selle kaudu ka õpilastele kodutöid, viia läbi teste ja kontrolltöid, näidata õppevideoid ja jälgida oma õpilaste õppetegevust“. Samuti makstakse populaarseimate õppematerjalide üleslaadijatele rahalist preemiat. Nii on õpetajatel Tebo õpiveebi abil võimalik teenida lisasissetulekut.
Tebo lahendab õpetajate probleeme
Kusmin tõdeb, et õpetajate probleemid on üle maailma üsna universaalsed. „Laias laastus võib öelda, et õpetajad on kas ülekoormatud, vähetasustatud või halvimal juhul mõlemat korraga. Neid probleeme üritabki Tebo õpiveeb lahendada või vähemalt leevendada,“ selgitab ta. Probleemi illustreerimiseks toob Kusmin näite, kus üks bioloogiaõpetaja otsis oma õpilastele klassis näitamiseks sobivat videot 4 tundi. „Jah, videoid iseenesest on internetiavarustes palju, kuid enamik neist pole õppetööks sobilikud. Samuti pole teiste keskkondade otsingumootorid loodud õppematerjalide otsimiseks. Tebo keskkonnas leiab õpetaja teiste õpetajate poolt üles laetud õpematerjalide seast endale sobiva leida minutitega,“ lisab ta.
Kõige olulisem teadmine Tšiilist
Tebo meeskond on just hetkel tagasi kolimast Tšiilist, kus startup osales 6-kuulises ärikiirendis ning sisenes oma teenusega Ladina-Ameerika turule. Ladina-Ameerikas on Tebo kasutajateks registreerunud 1800 õpetajat. „Kõige olulisem teadmine, mis meil Tšiilis kinnistus, on see, et Tebo lahenduse jaoks on olemas väga suur turg,“ ütleb Kusmin.
Mis järgmiseks plaanis?
Hetkel on Tebo peamiseks fookuseks uute investorite kaasamine. „Sügisel teeme näiteks kampaania Funderbeami keskkonnas, et inimesed, kes tahaksid startup-ettevõttesse investeerida ja selle edust osa saada, kuid ei oma selleks kümneid tuhandeid eurosid, saaksid investeerida ka väiksemaid summasid,“ ütleb Kusmin. Lisaks tegeletakse Tebo platvormi tutvustamisega Eesti koolides, materjalide panka sisu kogumise ja platvormi enda täiustamisega.
Tebo õpiveeb on 2015. aastal eestlaste poolt loodud õppematerjalide jagamise platvorm, mis tegutseb täna Eestis, Tšiilis ja Argentiinas. Tänase seisuga kasutab Tebo õpiveebi 6000 õpetajat ja 9000 õpilast ning üles on laetud juba üle 10 000 õppematerjali.
Seotud lood
Idufirmade börsi loonud Eesti idu Funderbeam teatas 18.novembrill, et nende platvormi vahendusel hakkab raha korjama Euroopa suurim ärikiirendi Startup Wise Guys.
11. augustil arutlesid Mustpeade Majas president Toomas Hendrik Ilves, TransferWise’i asutaja ja tegevjuht Taavet Hinrikus ning riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitz asutaja Ben Horowitz, kuidas tehnoloogilisi läbimurdeid esile kutsuda ja milliseid valdkondi kõige tõenäolisemalt tulevikus suured muutused ees ootavad. Arutelu juhtis ajakirja The Economist tehnoloogiatoimetaja Ludwig Siegele.
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi väljakuulutamise puhul korraldatud ümarlaual ütles maailma mobiilimängude arendajate tippu kuuluva Supercelli juht Ilkka Paananen, et soomlased on eestlaste peale isegi natuke kadedad – eelkõige seetõttu, kui kiiresti meil otsuseid vastu võetakse ja kui innovaatilised me oleme. Ta ei imestaks, kui järgmine miljardiline start-up äri sünniks just Eestis 5-10 aasta pärast.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.