• 18.08.16, 10:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Millised on Tehnopoli selle aasta esimese poole 3 edulugu?

2016. aasta esimene poolaasta on Tehnopol Startup Inkubaatoris olnud edukas, programmis osaleb hetkel 32 alustavat tehnoloogiaettevõtet ning edukalt on lõpetanud 3 uut idufirmat: GlobalReader, Clipman ja Upsteem.
Millised on Tehnopoli selle aasta esimese poole 3 edulugu?
  • Foto: SA Tallinna Teaduspark Tehnopol
Tehnopol Startup Inkubaator on tehnoloogiavaldkonna idufirmade kasvuprogramm, mis on nii klientide arvult kui ka ettevõtetele kaasatud kapitali poolest Eesti ja Baltikumi üks suurimaid. Programmi on läbinud tänaseks kokku 158 ettevõtet, kellesse on investeeritud umbes 11 miljonit eurot. Idufirmasid on hetkel juhendamas 55 ärimentorit. Programm on unikaalne selle poolest, et inkubatsiooniteenuse eest ei võeta alustavatelt ettevõtetelt osalust.
„Meie programmi lõpetavad edukalt keskeltläbi 65% osalejatest," kommenteeris Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško ja selgitas, et see tähendab laienemiseks vajaliku erainvesteeringu kaasamist ning toote edukat müüki sihtturgudel.
Sel aastal on neid kriteeriume edukalt täitnud juba 3 ettevõtet:
tootmisseadmete efektiivsuse monitor Global Reader,videoklippide loomise platvorm Clipman jatalendijuhtimise tarkvara Upsteem.
Programmis olevatest ettevõtetest on poole aasta jooksul tubli arengu teinud järgmised ettevõtted:
veebilehti loov platvorm Weps, mis kaasas 25 000 euro suuruse investeeringu ja sai pääsu Saksamaa kiirendisse Axel Springer Plug and Play;jalgrattaregister BikeID vahetas ärisuunda ja hakkas pakkuma jalgrattakindlust ning sai pääsu mainekasse Silicon Valley kiirendisse 500Startups;kiireid pankadevahelisi ülekandeid tegev Transferfast, mis sai pääsu fintantsteenuste kiirendisse Startup Bootcamp Londonis.
Startup Inkubatori programmiga soovib liituda igakuiselt ligikaudu 15 varajases kasvufaasis tehnoloogiaettevõtet ning vastu võetakse need, kel on tugev meeskond ja rahvusvaheline potentsiaal.
Goroško hinnangul on märgata muutust ettevõtete tegevusvaldkondades: „Kui varem arendati pigem veebirakendusi, siis nüüd tekib rohkem riistavaraga seotud projekte ning populaarseks on osutunud ka  finantstehnoloogia valdkond, kus pakutakse lihtsustatud ja kiireid pangateenuseid nagu rahvusvahelised laenud, kiirmaksed, laenukalkulaatorid, finantsvahendusteenused, krediidivõimekuse taustauuringud jne." Lisaks selgitab ta, et ka rohetehnoloogia valdkond ja säästev mõtteviis on toonud palju taotlusi nii energiatõhususe kui nutika linna lahenduste vallas. "Mainimata ei saa jätta ka e-Residente, kes pigem tahavad ida poolt siseneda Euroopa turule ning otsivad selleks tuge. Selliseid taotlusi tuleb meil iga kuu keskeltläbi 4-5. Peamiselt otsitakse Eestist tugevat IT arenduskompetentsi, ingelinvesteeringuid ja tuge turule sisenemisel,“ täpsustas Goroško.
Tulevikusuunaks rohetehnoloogia arendused
„Hetkel on suurepärane aeg rohetehnoloogia ettevõtete tekkeks, kuna maailmas on paljud investorid sellele valdkonnale pilgu pööranud ja raha kodumaalt välja murdmiseks on saadaval. Probleemid, mida lahendada, võiks olla seotud näiteks logistikaga – optimaalseim transport, tõhus liikumine, jagamismajandus; targa linnaruumiga – säästlik linna infrastruktuuri juhtimine; tootmisega – energiatõhusus tootmises, tootlikkuse kasv,“ kommenteeris Goroško.
SA Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt.

Seotud lood

Uudised
  • 15.08.16, 10:45
TransferWise'i investor: eestlased tahavad luua midagi, mis on neist endist suurem
11. augustil arutlesid Mustpeade Majas president Toomas Hendrik Ilves, TransferWise’i asutaja ja tegevjuht Taavet Hinrikus ning riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitz asutaja Ben Horowitz, kuidas tehnoloogilisi läbimurdeid esile kutsuda ja milliseid valdkondi kõige tõenäolisemalt tulevikus suured muutused ees ootavad. Arutelu juhtis ajakirja The Economist tehnoloogiatoimetaja Ludwig Siegele.
Uudised
  • 27.07.16, 17:55
Ettevõtjatel hea meel: President aitab Tartu idufirmadel kasvada
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
Uudised
  • 13.01.17, 12:25
Uuring: jagamismajanduse käive Eestis oli mullu üle 40 miljoni euro
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud ning Technopolis Group Eesti OÜ ja Ernst & Young Baltic ASi poolt läbi viidud uuringust selgub, et kolme Eesti suurima jagamismajanduse sektori käive oli 2016. aastal 40,3 miljonit eurot.
Uudised
  • 19.06.16, 20:05
Igal kuul 25% kasvav iduettevõte võttis plaani suured välisturud
Eesti idufirma Transferfast, mis alustas 2015 oktoobris Eestis momentaalsete pankadevaheliste ülekannete pakkumist, kasvab igal kuul 25% ning plaanib uuel aastal siseneda suurtele välisturgudele nagu Saksamaa, UK ja Skandinaavia.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele