Eesti idufirma Transferfast, mis alustas 2015 oktoobris Eestis momentaalsete pankadevaheliste ülekannete pakkumist, kasvab igal kuul 25% ning plaanib uuel aastal siseneda suurtele välisturgudele nagu Saksamaa, UK ja Skandinaavia.
TransferFast pakub momentaalseid pankadevahelisi rahaülekandeid nii eraisikutele, kui ettevõtetele kuue suurema Eestis tegutseva panga vahel (Swedbank, SEB, Danske, Nordea, LHV ja Krediidipank). Kui muidu võtab raha jõudmine teise panka aega paarist tunnist (tööajal) kuni paari päevani (nädalavahetustel), siis TransferFasti lubab raha teise panka liigutada 5 minutiga olenemata kellaajast ja nädalapäevast.
“Kiirete ülekannete puhul lahendatakse pakiliste maksete probleemi, kus eraisikud saavad raha kanda oma kohustuste katteks teise panka ning tehes ülekandeid oma pereliikmetele ja sõpradele. Ettevõtted kasutavad TranserFasti teenuseid arvete tasumiseks, kui raha laekumisest sõltub näiteks kauba väljastamine või teenuse osutamine ning ka kiireloomulisteks palgamakseteks“ selgitas TransferFast teenuse vajalikkust ettevõtte kaasasutaja Erki Hendrikson. Enamus teenusega liitunud eraisikud ja ettevõtted kasutavad teenust regulaarselt ning ülekannete maht tõuseb igakuiselt ca 25%, mis näitab teenuse vajalikkust nii eraisikute, kui ka ettevõtete seas.
„Oleme tänaseks kaasanud investoritelt 250 000 eurot ning otsime täiendavaid vahendeid, et laieneda välisturgudele. Teenuse populaarus Eestis annab meile enesekindlust uuel aastal laieneda suurtele välisturgudele nagu Saksamaa, UK ja Skandinaavia“ avaldasTransferfast edasisi plaane Hendrikson.
TransferFast on Finantsinspektsiooni poolt litsentseeritud makseasutus, mis pakub teenuseid nii eraisikutele, kui ettevõtetele. Uudne teenus lansseeriti oktoobris 2015. TransferFast liitus Tehnopol Startup Inkubaatoriga 2015 aasta kevadel, et hakata jõuliselt uudset teenust välja arendama ja leida kasvuks vajalikku investeeringut.
Seotud lood
Soomes edukalt käivitunud ja nimekaid investoreid kaasanud idufirma Wolt, mis vahendab restoranidest toidu tellimist, alustab tänasest ka Tallinnas.
2016. aasta esimene poolaasta on Tehnopol Startup Inkubaatoris olnud edukas, programmis osaleb hetkel 32 alustavat tehnoloogiaettevõtet ning edukalt on lõpetanud 3 uut idufirmat: GlobalReader, Clipman ja Upsteem.
Tallinna Teaduspark Tehnopol juhib koostöös Kesk-Läänemere Interregi programmiga projekti „CB Health Access“ ettevõtluse edendamiseks tervisetehnoloogia valdkonnas. Projekti eesmärk on aidata Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervisetehnoloogia ettevõtetel, sealhulgas neil, kes tegutsevad e-tervise ning meditsiini- ja biotehnoloogia valdkonnas, laieneda uutele turgudele. 2016. aasta sügisel avatakse India ja Uganda turud.
Riik ja erasektor teevad lähiajal koos midagi erakordset – annavad idufirmadele arenemiseks 100 miljonit eurot, mis võimaldab Eestil kasvada oma regiooni Silicon Valleyks, räägib Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.