Soomes edukalt käivitunud ja nimekaid investoreid kaasanud idufirma Wolt, mis vahendab restoranidest toidu tellimist, alustab tänasest ka Tallinnas.
Soomes on aasta jooksul äpiga liitunud üle 130 000 kasutaja ning 500 restorani. Stockholmis, kus Wolt kolm kuud tagasi alustas, on kasutajaid 25 000, märkis Wolti Eestisse vahendav Matias Nordström.
„Tallinn on Stockholmi järel teine väljaspool Soomet asuv linn, kuhu Wolt laieneb. Tallinnas on esimeses kasvufaasis kaasatud 25 restorani. Äpi kasutaja vajab tellimuse esitamiseks umbes 10 sekundit ning saab seejärel valida kullerteenuse, ise järeleminemise või kohapeal einestamise vahel. Kohaletoimetamistasu on enamasti 3,5 eurot tellimuse kohta,“ selgitas Nordström. Ratta-, mopeedi- või autokulleriga kohale toimetatava toidu teekonda saab klient äpi vahendusel kaardilt jälgida.
Wolti üks asutajaid ja tegevjuht on Miki Kuusi, kes on tuntud Euroopa idufirmade suurürituse Slush endise tegevjuhina - tema käe all kasvas Slushi osalejate arv 300-lt 15 000-le.
Idufirma Wolt on kogunud ligikaudu 15 miljonit eurot investeeringuid, rahastajate hulka kuuluvad Skype’i asutaja Niklas Zennström, Nokia eesistuja Risto Siilasmaa, Supercelli juht Ilkka Paananen. Investorite hulka kuuluvad ka Inventure ja Lifeline Ventures.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti idufirma Transferfast, mis alustas 2015 oktoobris Eestis momentaalsete pankadevaheliste ülekannete pakkumist, kasvab igal kuul 25% ning plaanib uuel aastal siseneda suurtele välisturgudele nagu Saksamaa, UK ja Skandinaavia.
Eesti idufirma Barking toob turule uudse lahenduse, mis võimaldab autopesu eest tasuda mobiiliplatvormi kaudu. Eestis alustatakse teenuse pakkumist koostöös Olerexi tanklatega ning Mündipesulatega.
Täna alustab tööd Põhja-Euroopa esimene rahvusvaheline meditsiiniteenuste infoportaal Medihub. Tartus asuva idufirma infoportaalis saab võrrelda Eesti, Läti, Soome, Rootsi, Venemaa ja Inglismaa kliinikute hindu, broneerida arstide juurde vastuvõtuaegu ning lasta endale vajaduse korral organiseerida transpordi ja öömaja.
Riik ja erasektor teevad lähiajal koos midagi erakordset – annavad idufirmadele arenemiseks 100 miljonit eurot, mis võimaldab Eestil kasvada oma regiooni Silicon Valleyks, räägib Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.