• 02.09.16, 08:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teaduspark Tehnopol viib tervisetehnoloogia ettevõtted India ja Uganda turgudele

Tallinna Teaduspark Tehnopol juhib koostöös Kesk-Läänemere Interregi programmiga projekti „CB Health Access“ ettevõtluse edendamiseks tervisetehnoloogia valdkonnas. Projekti eesmärk on aidata Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervisetehnoloogia ettevõtetel, sealhulgas neil, kes tegutsevad e-tervise ning meditsiini- ja biotehnoloogia valdkonnas, laieneda uutele turgudele. 2016. aasta sügisel avatakse India ja Uganda turud.
Projekti „CB Health Access“ juht Külle Tärnov
  • Projekti „CB Health Access“ juht Külle Tärnov Foto: Tehnopol
„Hakkame tervisetehnoloogia ettevõtetele tutvustama India ja Uganda turgu,“ märkis projekti „CB Health Access“ juht Külle Tärnov. „Mõlema – nii India kui ka Uganda jaoks – valitakse meie neljast partnerriigist välja 17 tervisetehnoloogia ettevõtet.“ Ta lisas, et programmi ja uusi turge tutvustav seminar toimub kõigis partnerriikides septembris. Pärast seminari valitakse välja programmis osalevad ettevõtted.
Programm raames on plaanis järgmised tegevused:
tervisetehnoloogia turgude tutvustamine,iga ettevõtte individuaalne nõustamine,sihtturgude suhtes ärieesmärkide seadmine,teabe hankimine ja võimalike koostööpartnerite leidmine.
Oodatav tulemus on, et ettevõte jõuab sihtturul esmase müügitehinguni.
Eesti partner Tartu Biotehnoloogia Park avab tee hiiglaslikule India turule, samal ajal kui Rootsi MedTechi klaster koostöös SweCare’iga sillutab teed Uganda kiiresti arenevale turule sisenemiseks.
Projekt CB Health Access kestab kolm aastat, mille jooksul valitakse piirkonnast iga turu jaoks 17 ettevõtet. Neil ettevõtetel tuleb võtta sihikule üks turg ning nende meeskonnad peavad olema valmis alustama oma toote viimist uuele turule. USA-le ja Lõuna-Koreale suunatud programmidega alustati 2016. aasta kevadel ning praegu tehakse intensiivselt koostööd väljavalituks osutunud ettevõtetega.
Projekti „CB Health Access“ juhtpartner on Tallinna Teaduspark Tehnopol. Teised partnerid on Tartu Biotehnoloogia Park, Turu Teaduspark, Enixus Baltics Latvia, SweCare ja Swedish Medtechi klaster. Projekti rahastatakse Kesk-Läänemere Interregi programmist.

Seotud lood

Uudised
  • 21.06.16, 15:30
Kes lähevad Varssavisse KICkoff Competition konkursile 150 000 eurot püüdma?
Läinud nädalal toimus Teaduspargi Tehnopol eestveetav säästva energia ideede konkursi KICkoff Competition regionaalne võistlus, mille võitsid Eesti energitõhususe iduettevõtted PolarSol ja LeafBug. Nemad saavad pääsu Varssavis 17.-18. septembril toimuvale poolfinaali, kus valitakse omakorda 10 finalisti lõppvõistlusele, mis toimub 20. septembril.
Uudised
  • 23.10.16, 01:04
Aivar Kokk: aeg on luua ühtne e-tervise lahendus
Riigikogu sotsiaalkomisjoni 17.oktoobril toimunud e-tervise arutelul leiti, et tänane e-tervise süsteem ei tööta piisavalt efektiivselt ning selle kaasajastamisega hoiaks riik raha kokku.
Uudised
  • 26.04.16, 16:58
Tervisetehnoloogia klastri abiga on 6 kuuga välisturgudele saanud 4 ettevõtet
Teaduspargis Tehnopol tegutsev tervisetehnoloogia klaster Connected Health on poole aasta jooksul aidanud neljal ettevõttel siseneda välisturgudele - 3 ettevõtet alustasid müüki Leedus, üks ettevõte USAs. 14 ettevõtet on tänu klastrile leidnud koostööpartneri huvipakkuval välisturul ning 3 ettevõtet on tulnud turule uue toote või teenusega. Klastri liikmete vahel toimuvad ka ühisarendused.
Uudised
  • 09.12.16, 06:14
Ajalooline Küberneetika maja rekonstrueeriti
Küberneetika maja on Tallinna Teaduspargi Tehnopol südameks ning läbi lähiajaloo olnud koduks innovaatilistele tehnoloogiaettevõtetele nagu Skype Technologies, AS Cybernetica ja Ektaco. 2015 aastal alustati hoone rekonstrueerimistöödega, mis viidi lõpule tänavu novembris.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele