• 23.10.16, 01:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Aivar Kokk: aeg on luua ühtne e-tervise lahendus

Riigikogu sotsiaalkomisjoni 17.oktoobril toimunud e-tervise arutelul leiti, et tänane e-tervise süsteem ei tööta piisavalt efektiivselt ning selle kaasajastamisega hoiaks riik raha kokku.
Aivar Kokk: aeg on luua ühtne e-tervise lahendus
  • Foto: Riigikogu
Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on sotsiaalkomisjon mitmel korral pööranud tähelepanu sellele, et e-tervise süsteem on ajale jalgu jäänud. „On aeg luua üle-eestiline ühtne ja kliendisõbralik e-tervise terviklahendus haigekassa ja partnerite vahel. Digiretsept toimib hästi juba aastaid. Nüüd peaks seadma eesmärgi, et järgmise aasta lõpuks kasutaksid kõik tervishoiuteenuse pakkujad digisaatekirja ja üleriigilist digiregistratuuri,“ ütles Kokk.
„Haigekassal peaks oleks rohkem hoobasid haiglate mõjutamiseks, et üle-eestiline digiregistratuur kasutusele võtta. Sellega lahendaksime topeltjärjekorrad ning perearstil ja patsiendil oleks võimalik küsida kõigi haiglate vastuvõtuaegu ühest kohast,“ ütles Kokk ning lisas, et vajadusel on sotsiaalkomisjon valmis arutama seaduste muutmist.
Sotsiaalkomisjoni liikme Vilja Toomasti sõnul on haiglad rajanud aastaid oma IT-süsteeme ning nende ühildamine riigi e-tervisega on muutunud keeruliseks. „Kui e-tervise juhtimine koondub järgmisest aastast sotsiaalministeeriumi haldusalasse, siis loodetavasti tekivad ühtsed standardid, paremini ühilduv IT-süsteem ning väheneb killustatus asutuste vahel,“ ütles Toomast.
Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsleri Ain Aaviksoo sõnul soovib ministeerium selle aasta lõpuks jõuda haiglatega kokkuleppele digiregistratuuriga liitumise osas ja alates 2018. aastast võiks digiregistratuur täies mahus tööle hakata.
Aaviksoo märkis, et digisaatekirjade osakaal kõigist perearstide poolt välja kirjutatud saatekirjadest on ligi 60 protsenti. Järgmise aasta juulis rakendub täiustatud digisaatekiri, mis võimaldab teha sisukamaid saatekirju. Arendamisel on veel e-kiirabi, perearstidele mõeldud rakendus ja uus patsiendiportaal.
Haigekassa juhatuse esimehe Tanel Rossi sõnul haldab haigekassa kolme andmekogu - raviarvete andmekogu, digiretsept ja kliendisuhtluse andmekogu. Täiendamisel on ravimite koos- ja kõrvaltoimete register, e-ravimileht, e-töövõimetusleht ja e-konsultatsioon. Järgmisest aastast hakatakse arendama digiretsepti ning partnerihalduse infosüsteemi.

Seotud lood

Uudised
  • 08.10.16, 13:40
Eesti telemeditsiini startup pääses kiirendisse Saksamaal
Eesti e-tervise idufirma võeti vastu Berliini mainekasse kiirendisse Startupbootcamp Digital Health. Kokku kandideeris programmi 516 ettevõtet 60-st erinevast riigist. Dermtest valiti kümne parima hulka ja hakkab Saksamaal kontrollima sünnimärke vajase faasi nahavähi avastamiseks.
Uudised
  • 02.09.16, 08:16
Teaduspark Tehnopol viib tervisetehnoloogia ettevõtted India ja Uganda turgudele
Tallinna Teaduspark Tehnopol juhib koostöös Kesk-Läänemere Interregi programmiga projekti „CB Health Access“ ettevõtluse edendamiseks tervisetehnoloogia valdkonnas. Projekti eesmärk on aidata Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervisetehnoloogia ettevõtetel, sealhulgas neil, kes tegutsevad e-tervise ning meditsiini- ja biotehnoloogia valdkonnas, laieneda uutele turgudele. 2016. aasta sügisel avatakse India ja Uganda turud.
Uudised
  • 14.10.16, 20:24
Selgusid innovatsiooni toetavate hangete programmi esimesed toetusesaajad
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt ellu kutsutud ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatav innovatsiooni toetavate hangete programm jõudis esimeste toetusotsusteni, millega toetatakse kolme projekti kogusummas 665 000 eurot.
Uudised
  • 27.08.16, 22:24
Hackathon'il arendatakse lahendusi epideemia peatamiseks
Tallinna Teaduspargis Tehnopol on sel nädalavahetusel toimumas HIVdigital hackathon, mis tõi kokku üle 80 digilahenduste arendaja ja neid nõustava HIV-valdkonna asjatundja. Konkursile esitatud ideedest pooled on hackaton'il edasi arendamisel ja konkureerivad 30 000 eurosele auhinnafondile. Korraldajatele teadaolevalt on HIVdigital hackathon maailma esimene HIV-positiivsete inimeste heaolu parandamisele pühendunud hackathon.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele