Teaduspargis Tehnopol tegutsev tervisetehnoloogia klaster Connected Health on poole aasta jooksul aidanud neljal ettevõttel siseneda välisturgudele - 3 ettevõtet alustasid müüki Leedus, üks ettevõte USAs. 14 ettevõtet on tänu klastrile leidnud koostööpartneri huvipakkuval välisturul ning 3 ettevõtet on tulnud turule uue toote või teenusega. Klastri liikmete vahel toimuvad ka ühisarendused.
„Tänu klastrile on mitmed ettevõtted saanud vajalikku abi ja kontakte välisturgudele minemiseks või uue tootega turule tulemiseks. Connected Health klastri üheks oluliseks sihiks on ka liikmetega koostöös välja arendada uusi rahvusvahelisi tooteid ning lahendusi, mis aitavad Eestis eraettevõtetel tervise valdkonnas sujuvamalt oma tooteid ja teenuseid pakkuda“ lausus klastri juht Külle Tärnov
Tänaseks on alustatud kahe sellise ühisarendusprojektiga - „Tervise ja haiguse andmete ühendamine“ ning „Lapse laborianalüüside selgituste pakkumine HealthDiary ja LabToWellness platvormide liidestamise kaudu“. Lähiajal on algamas järgmised kolm ühisarendust.
Väärtust saab pakkuda ühiselt
„Esimese projekti eesmärgiks on töötada välja ja testida andmete vahetamise ahelat projekti partnerite poolt kokkulepitud standardiseeritud andmetega. Kasutades loodud raamistikku jõuavad ühes infosüsteemis sisestatavad inimese terviseandmed teise rakendusse lugemiseks ja kuvamiseks. Raamistik ja sellele ehitatud teenused loovad üksteist toetava organismi. Eksportides tervet „komplekti“ on väikestel tervisetehnoloogia ettevõtetel võimalik mõjuda uutel turgudel suurema tegijana ja pakkuda ühekorraga rohkem väärtust.“ selgitas Tärnov. Ühisarenduspartnerid on Affecto Eesti, MediSoft, Cognuse, Abtram29, Nortal, ThinkLab, Netiarst ja HealthDiary.
„Teise projektiga tõlgendatakse laste 2-3 enamlevinud laborianalüüsi tulemused lapsevanemale arusaadavaks lapse terviseseisundi ja riskide kirjelduseks. Lahendust valideeritakse nii perearstide kui ka lapsevanematega, et tagada osapooltele praktiliselt sobivaim tulem. Kogutud liidestuskogemust ja kasutajasõbraliku info kuvamise põhimõtteid jagatakse kõigi klastri partneritega, et sarnaseid projekte ette võttes teha seda efektiivsemalt ja tulemuslikumalt“ lisas Tärnov
Klastri liikmete arv kasvab jõudsalt – tänase seisuga on klastril 54 liiget, neist 12 iduettevõtet, 17 tervise IT ettevõtet, 8 biotehnoloogia ja farmaatsia ettevõtet, 5 arenduskeskust, 3 ülikooli, 7 tervishoiuasutust, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tartu Biotehnoloogia Park.
Seotud lood
Global Enterprise Registration (GER.co) reiting hindas Nortali loodud Omaani ettevõtlusportaali „Invest Easy“ maksimumpunktidega ning nimetas selle üheks viiest maailma parimast G2B (government to business) lahendusest. Sama tunnustuse pälvis ka Eesti ettevõtjaportaal.
Projekti HIVdigital raames otsitakse ideid HIV-positiivsete inimeste heaolu tõstvate digilahenduste väljatöötamiseks. Ideekonkursi auhinnafond on 100 000 eurot. Peamised väljakutsed, milles kirjeldatud probleemidele lahendusi oodatakse, sõeluti välja koostöös HIV valdkonna osapooltega. Ideid saab esitada kodulehe www.hivdigital.ee kaudu järgneva kahe kuu jooksul kuni 14. augustini 2016 (k.a).
Affecto Plc müüb Eestis tegutseva tütarettevõtte Affecto Estonia OÜ tütarettevõtte tegevtöötajatele. Tehing oli mõlemapoolselt kasulik otsus ning see kattub Affecto strateegilise suunaga.
Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health avas veebilehe, millel on toodud info liikmete kohta, kirjeldatud klastri tegevusi ja avaldatud olulised uudised.
Valguskiirusel arenevas Eesti tehnoloogiasektoris on iGaming üks põnevamaid uusi tulijaid. Modernsest tehnoloogiast ja mänguarendusest huvitunute jaoks paistab kohalikul iGamingu maastikul selle valdkonna esindajana silma Games Global.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele