Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health avas veebilehe, millel on toodud info liikmete kohta, kirjeldatud klastri tegevusi ja avaldatud olulised uudised.
Connected Health klastri eesmärgiks on suurendada tervisetehnoloogia valdkonnas tegutsevate ettevõtete käivet, uute toodete ning teenuste arvu ja lisandväärtust, aidates Eestis väljatöötatud tervisetehnoloogia ettevõtetel oma toodete ja teenustega maailmas läbi lüüa. Klastri ettevõtted arendavad ja müüvad tervisliku eluviisi, spordi, ennetuse, diagnostika, ravi ja rehabilitatsiooni tooteid ning nendega seotud teenuseid.
„Meie esmased suunad on tervisetehnoloogia rahvusvaheliste võrgustike ja klastri liikmete sihtturgude kogemuste ning sidemete tulemuslik kasutamine ja müügivõimekuse suurendamine klastri ettevõtetes. Samuti loovad ja korrastavad klastri partnerid koostöös avaliku sektoriga IT infrastruktuuri ja seadusruumi, et Eestis oleks võimalik kiiremini uusi tooteid katsetada ja skaleeritavaks müügiks ette valmistada“ kommenteeris Teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia klastri juht Külle Tärnov.
Klastri tegevuse tulemusena on poole aasta jooksul neli ettevõtet sisenenenud välisturgudele - 3 ettevõtet alustasid müüki Leedus, üks ettevõte USAs. 14 ettevõtet on tänu klastrile leidnud koostööpartneri huvipakkuval välisturul ning 3 ettevõtet on tulnud turule uue toote või teenusega. Klastri liikmete vahel toimuvad ka ühisarendused.
„Meil on hea meel, et tänu klastrile on juba mitmed ettevõtted saanud vajalikku abi ja kontakte välisturgudele minemiseks või uue tootega turule tulemiseks. Connected Health klastri üheks oluliseks sihiks on ka liikmetega koostöös välja arendada uusi rahvusvahelisi tooteid ning lahendusi, mis aitavad Eestis eraettevõtetel tervise valdkonnas sujuvamalt oma tooteid ja teenuseid pakkuda“ lausus Tärnov.
Tänaseks on alustatud kahe sellise ühisarendusprojektiga - „Tervise ja haiguse andmete ühendamine“ ning „Lapse laborianalüüside selgituste pakkumine HealthDiary ja LabToWellness platvormide liidestamise kaudu“. Lähiajal on algamas järgmised kolm ühisarendust.
Veebileht asub aadressil
http://connectedhealth.ee/. Hetkel on klastri liikmeid 46.
Connected Health klaster on osa European Connected Health Alliance’i (
http://www.echalliance.com/
) kümnest partnerorganisatsioonist. Connected Health klastrit juhib Tallinna Teaduspark Tehnopol, kellel on üle kümne aasta kogemust tervisetehnoloogia ettevõtete toetamisel ja tervisetehnoloogia on üks kolmest Tehnopoli fookusvaldkonnast. Klaster on väga oluline meede antud valdkonna fokusseeritud arendamisel läbi täiendavate ressursside ja laiema sünergia. Alates septembrist 2015 toetab klastrit EAS klastri meetme kaudu.
Seotud lood
Eesti tervisetehnoloogia ettevõtete klaster sai EASilt järgmise kolme aasta tegevuseks 600 000 eurot toetust.
Projekti HIVdigital raames otsitakse ideid HIV-positiivsete inimeste heaolu tõstvate digilahenduste väljatöötamiseks. Ideekonkursi auhinnafond on 100 000 eurot. Peamised väljakutsed, milles kirjeldatud probleemidele lahendusi oodatakse, sõeluti välja koostöös HIV valdkonna osapooltega. Ideid saab esitada kodulehe www.hivdigital.ee kaudu järgneva kahe kuu jooksul kuni 14. augustini 2016 (k.a).
Affecto Plc müüb Eestis tegutseva tütarettevõtte Affecto Estonia OÜ tütarettevõtte tegevtöötajatele. Tehing oli mõlemapoolselt kasulik otsus ning see kattub Affecto strateegilise suunaga.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos 4 Eesti ettevõtte ja Connected Health klastriga tervishoiualase infotehnoloogia erialamessil conhIT 2016, mis toimub 19. – 21. aprillini Saksamaal Berliinis. Messi korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele