Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos 4 Eesti ettevõtte ja Connected Health klastriga tervishoiualase infotehnoloogia erialamessil conhIT 2016, mis toimub 19. – 21. aprillini Saksamaal Berliinis. Messi korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.
conhIT toimub sellel aastal juba kümnendat korda. Mess kõnetab eelkõige IT valdkonna juhte ja spetsialiste, arste ja haiglate juhte, tarkvaratootjaid, hooldusteenuste pakkujaid nii statsionaaris kui ambulatoorses ravis, IT-nõustamisfirmasid ja poliitikuid.
EASi korraldatud Eesti ühisstendi projektijuhi Karin Alliksaare sõnul töötatakse Saksamaal selle nimel, et võtta vastu e-tervise seadus. „Siiani on e-tervise teenused siin just sel põhjusel vähe levinud. Seaduse vastuvõtmine oleks suur samm turu avanemise suunas ja suurepärane võimalus tervishoiualase infotehnoloogia vallas tegutsejatele ka väljastpoolt Saksamaad,“ selgitas Alliksaar. Alliksaare sõnul on töös ka elektroonse tervisekaardi lahenduse loomine ning e-retsepti käivitamine.
Connected Health klastri juhi Külle Tärnovi sõnul on Eesti e-tervise valdkonnaga tegelevatele ettevõtetele Saksamaa turg suur ja atraktiivne – 82% sakslastest kasutab nutitelefone ning aktiivselt tervisealaseid mobiilirakendusi. Samas on turg keeruline seoses oma mitteusaldusega e-teenuste osas üldse. „Saksamaa e-tervise kõrgetasemeline delegatsioon külastas Eestit kaks aastat tagasi ja meie e-tervises tehtu avaldas neile suurt muljet. Samas ei usu nad veel siiani, et midagi sellist oleks Saksamaal võimalik,“ rääkis Tärnov, lisades, et siiski on ka seal toimunud olulised positiivse arengud. Tärnov pidas messil osalemist oluliseks just seetõttu, et Eesti ettevõtted saaksid olla Saksamaa turul õigel ajal, kui e-tervise teenused ja tooted seal laiemalt kasutusse jõuavad. „Tahame juba praegu sõlmida seal olulisi sidemeid ja võita usaldust. Meie ettevõtted suudavad teha igati turvalisi e-tervise valdkonna lahendusi ja seda peame ka Saksa partneritele ja turule tõestama,“ selgitas ta.
conhIT messil on Eesti ühisstendil esindatud AS Helmes, Hansasoft OÜ, Nortal AS, AS Medisoft ja Connected Health klaster (SA Tallinna Teadsupark Tehnopol). Tervisetehnoloogia klastris Connected Health on 52 partnerit, sh 41 ettevõtet, kolm ülikooli, kaks haiglat, E-Tervise SA ja Tehnopol. Connected Health tegevust toetab EAS klastrite meetmest. Teaduspargi Tehnopol juhitav Connected Health klaster on European Connected Health Alliance’i partnerorganisatsioon.
EAS korraldab 2016. aastal Eesti ettevõtete osalemise ühisstendidel 13. välismaisel ärimessil. Rohkem informatsiooni valdkondlike messide kohta leiab www.eas.ee/messid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Global Enterprise Registration (GER.co) reiting hindas Nortali loodud Omaani ettevõtlusportaali „Invest Easy“ maksimumpunktidega ning nimetas selle üheks viiest maailma parimast G2B (government to business) lahendusest. Sama tunnustuse pälvis ka Eesti ettevõtjaportaal.
Projekti HIVdigital raames otsitakse ideid HIV-positiivsete inimeste heaolu tõstvate digilahenduste väljatöötamiseks. Ideekonkursi auhinnafond on 100 000 eurot. Peamised väljakutsed, milles kirjeldatud probleemidele lahendusi oodatakse, sõeluti välja koostöös HIV valdkonna osapooltega. Ideid saab esitada kodulehe www.hivdigital.ee kaudu järgneva kahe kuu jooksul kuni 14. augustini 2016 (k.a).
Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health avas veebilehe, millel on toodud info liikmete kohta, kirjeldatud klastri tegevusi ja avaldatud olulised uudised.
Tallinna Teaduspark Tehnopol juhib koostöös Kesk-Läänemere Interregi programmiga projekti „CB Health Access“ ettevõtluse edendamiseks tervisetehnoloogia valdkonnas. Projekti eesmärk on aidata Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervisetehnoloogia ettevõtetel, sealhulgas neil, kes tegutsevad e-tervise ning meditsiini- ja biotehnoloogia valdkonnas, laieneda uutele turgudele. 2016. aasta sügisel avatakse India ja Uganda turud.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.