Juhtiv virtualiseerimislahenduste pakkuja VMware tunnustas Atea Eestit kui 2017. aasta parimat partnerit avaliku sektori IT turvalisuse valdkonnas. Atea tütarettevõte Baltneta nimetati 2017. aasta parimaks VMware teenuse pakkujaks.
„Meil on väga hea meel saada tunnustatud ühe maailma edukama IT tehnoloogia tootja poolt,“ sõnas Atea juhatuse liige Marko Metsoja. „VMware kuulub meie strateegiliste partnerite hulka, kellega koos oleme 2017. aastal avalikus sektoris head tööd teinud. Loodame, et järgmisel aastal saame sarnase tunnustuse ka erasektori kategoorias, kus VMware virtualiseerimise lahendused samuti oma eesmärki täidavad,“ märkis Metsoja. Ta lisas, et Baltnetale omistatud tiitlile viidates on Atea grupis olemas kõik eeldused, et pakkuda VMware toodetel baseeruvat parimat teenust ka Eestis.
VMware on juhtiv virtualiseerimislahenduste pakkuja maailmas, kes on tuntud oma töökindla ja turvalise tehnoloogia poolest. VMware tooteportfelli kuuluvad nii turvaliseks mobiilsete seadmete halduseks mõeldud tarkvaralahendused kui ka innovaatilised serverite virtualiseerimise süsteemid. Tegemist on DellEMC tütarettevõttega.
Kokku anti Jurmalas toimunud Vmware Baltics Partner Academy ürituselvälja 6 tunnustust, millest kaks läks Eesti ning neli Läti ja Leedu ettevõtetele.
Atea Eesti on IT-täisteenust pakkuv ettevõte, kes osutab IT-haldusteenust mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele, nende seas Bigbank, Mandatum Life Insurance Baltic ja Hurtigruten. IT lahenduste osas on Atea silmapaistvamaid projekte ERM-i innovaatiliste digilahenduste tehniline teostus. Atea Eesti 2016. aasta kogukäive oli 16,7 mln eurot ning ettevõttes töötab 66 inimest.
Atea on suurim IT teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Enam kui 85 Atea kontoris on kokku üle 6900 töötaja. Atea 2016. aasta kogukäive oli üle 3,2 miljardi euro.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
HITSA sõlmis üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames raamlepingud viie ettevõttega, kes teostavad 2018. aasta lõpuni 150 üldhariduskooli kohtvõrgu kaabelduse kaasajastamise. Kokku on ainuüksi kaabelduse kaasajastamise eelarve 1,5 miljonit eurot.
Viimaste aastate suurima digivahendite toetusmeetme raames soetatakse 416-le Eesti põhikoolile süle-, tahvel- ja lauaarvuteid ning nende juurde kuuluvaid lisasid. Toetuse saamiseks esitasid koolipidajad oma koolide digipöörde tegevusplaanid, millega nüüd kõik huvilised tutvuda saavad.
Täna toimus e-Eesti esitluskeskuses piraattarkvara teemaline infoüritus, mille raames räägiti piraattarkvara üldisest olukorrast ja mõjust maailmas. Lisaks analüüsiti eelmisel nädalal avaldatud RIA koostatud küberturvalisuse raportit ning interaktiivseima osana näidati, mis juhtub kui läbi piraattarkvara pääseb häkker kasutaja arvutisse. Häkkimise viis läbi IT täisteenust pakkuva ettevõtte ATEA Eesti tehniline arhitekt Heiki Tähis.
Asjaga seotud allikate sõnul võib USA tehnoloogiafirmale Dell kuuluv ettevõte VMware peagi osta oma emafirma ning selle taas börsile tuua, vahendab CNBC.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.