Asjaga seotud allikate sõnul võib USA tehnoloogiafirmale Dell kuuluv ettevõte VMware peagi osta oma emafirma ning selle taas börsile tuua, vahendab CNBC.
Plaani kohaselt ostaks VMware Delli ning jagaks vastavas väärtuses aktsiaid emaettevõtte kahele suuromanikule, selle rajajale Michael Dellile ja investeerimisfirmale Silver Lake, kes paneksid saadud väärtpaberid omakorda börsil müüki. Sel moel pääseks emafirma harilikust avalikust esmapakkumisest.
Dell omandas pilveteenuse pakkuja VMware'i 2015. aastal koos tolle emaettevõtte EMC ostuga, makstes tehingu eest tollal enneolematu summa - 67 miljardit dollarit. Nüüdne vastupidine tehing püstitaks tehnoloogiasektoris taas uue rekordi ning aitaks Dellil osaliseltki vabaneda oma ligi 50 miljardi dollari suurusest võlakoormast. Delli täpne koguväärtus pole teada, sest tegemist on börsivälise ettevõttega. Tehnoloogiahiid ostis end aktsiaturult välja 2013. aastal, tasudes aktsionäridele 24,4 miljardit dollarit.
Kaks tundi enne New Yorgi börsi sulgumist on VMware'i aktsia laskunud juba 13% madalamale.
Seotud lood
Tehnoloogiaettevõte ning pilveteenuste jaoks vajalikku riistvara pakkuv Dell EMC tõi turule kaks uut keskklassi pilvelahendust, mis kasutavad vaid välkmälu (flash storage) ning ei ole varustatud kõvaketastega. Kokku võib seadmesse panna kuni 3 PB välkmälu.
Tehnoloogiafirma Dell tähistab tänavu aasta möödumist ühinemisest äriettevõttega EMC. Aasta jooksul on alustatud uusi projekte, investeeritud uuringutesse ning lisandunud on 10 000 äriklienti.
Dell tõi avalikkuse ette värskendatud XPS 13 sülearvutid, millel on uus punutud fiiberklaasist vastupidav korpus, õhem disain ning tippklassi protsessor ja salvestusruum.
Tehnoloogiafirma Dell lõi ettevõtte juurde uue ning spetsiaalselt IoT seadmete väljatöötamiseks mõeldud osakonna, mille ülesandeks saab olema korralike ning terviklike IoT lahenduste väljatöötamine.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.