HITSA sõlmis üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames raamlepingud viie ettevõttega, kes teostavad 2018. aasta lõpuni 150 üldhariduskooli kohtvõrgu kaabelduse kaasajastamise. Kokku on ainuüksi kaabelduse kaasajastamise eelarve 1,5 miljonit eurot.
Riigihanke tulemusena sõlmitud raamlepingu partnerid on AS Telegrupp, AS Atea, Boftel Estonia OÜ, Ericsson Eesti AS ja AS Triger. Ettevõtted saavad õiguse esitada pakkumisi tellimustele, mis hõlmavad konkreetseid kaabeldustöid kuni kahekümnes koolis korraga üle terve Eesti.
"Loodame järgmise pooleteist aasta jooksul välja ehitada kaasaegse kohtvõrgu kaabelduse kõigis programmi kaasatud koolides. Esimesed tellimused tahame välja saata juba mais ning konkreetsete töödega alustada juunis, kui on alanud suvine koolivaheaeg," ütles programmijuht Jüri Saar.
"Tegu on parimat praktikat ja standardeid järgivate lahendustega, mis on piisavalt paindlikud ja kaasaegsed, et rahuldada koolide kohtvõrgu võimsuse vajadused vähemalt järgmiseks kümneks aastaks,“ lisas programmi võrguarhitekt Harri Uljas. “Loome kõik eeldused ulatuslikumaks interneti kasutamiseks õppetöös terves koolis mitte ainult arvutiklassis."
Üldharidusekoolide digitaristu kaasajastamise programm hõlmab kohtvõrkude rajamist ja renoveerimist (kaabeldus ja seadmed) ning kohtvõrkude halduse ja monitooringu vahendite ostmist. Lisaks soetatakse programmi raames koolidele kaasaegset esitlustehnikat ning tõstetakse koolipidajate teadlikkust turvalise kohtvõrgu planeerimisest ja haldamisest.
Programmi töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Programmi viib ellu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, mille EENeti struktuuriüksusel on kahekümneaastane kogemus andmesidevõrkude valdkonnas. Programmi kogueelarve on 13 243 294 eurot, millest Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toetus moodustab 11 250 000 eurot ja Eesti riigi omafinantseering 1 985 294 eurot. Programmi esimeses etapis, aastatel 2016-2018 on kavas koolide toetamiseks kasutada eelarvest 5 miljonit eurot.
Lisainfo programmi kohta ning toetust saavate koolide nimekirja leiab HITSA kodulehelt:
http://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/digitaristu.
Seotud lood
Pärast pikaleveninud ja keerukat hankeprotsessi Eesti koolide digitaristu kaasajastamiseks allkirjastasid täna koostöömemorandumi Huawei, AS Datel ja HITSA.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas 26. juunil ettevõtjate võrkudega liitumise programmi taotluste vastuvõtmist, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
Haridusasutuste veebilehtede ühtlustamiseks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) arendamas ühtsel sisuhaldustarkvaral ja halduspõhimõtetel tuginevat veebiplatvormi ja majutusteenust. Uus veebiplatvorm valmib 2017. aasta lõpuks, õppeasutused saavad seda kasutama hakata 2018. aasta algusest.
Lõuna-Aafrikas toimunud Cisco Plus Winner’s Circle 2017 partnerüritusel andis maailma suurim võrguseadmete tootja Cisco Ateale auhinna suurepäraste müügitulemuste saavutamise eest. Baltikumis sai sarnase tunnustuse kokku 3 ettevõtet ning kogu EMEAR (Euroopa, Lähis-Ida, Aafrika ja Venemaa) regiooni peale auhinnati 100 partnerit.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.