• 05.09.17, 09:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kui palju kolleegid palka saavad?

Iga kümnes eestlane töötab läbipaistva palgasüsteemiga ettevõttes ja iga neljas teab vähemalt osade kolleegide palgataset, selgus CV Keskus.ee värskest uuringust. Lätlased teavad kolleegide palgatasemeid mõnevõrra paremini.
Kui palju kolleegid palka saavad?
  • Foto: pixabay.com
Värskelt kogutud andmed näitavad, et 37,9% Eesti töövõtjatest teab vähemalt osade kolleegide palgatasemeid, mis on mõnevõrra madalam näitaja kui Lätis, kus vastav näitaja on 40%. Täielikult läbipaistvaks pidas oma tööandja palgasüsteemi 9,3% vastanutest (Lätis 12%).
„Palkade avalikustamine võiks mõjuda tööturule tervendavalt, kuna muudaks tööturu läbipaistvamaks ja vähendaks seeläbi ka probleemset soolist palgalõhet,“ ütles Eesti suurima tööportaali CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Kindlasti põhjustaks see aga ka tugevamat palgasurvet, kuna hiljutine CV Keskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuring näitas, rahulolematus põhipalgaga on kasvanud 39%-le.“
„Tööpakkumisi sirvides näib, et tööandjad on aga vastamas töötajate ootustele ja avaldavad järjest julgemalt pakutavaid palgavahemikke – igal neljandal (26,7%) CV Keskuses avaldatud tööpakkumisel on praeguse seisuga olemas informatsioon pakutava palga kohta. Avaldatud palganumbrite alusel on antud hetkel enim võimalik teenida müügi- ja transpordisektoris, kus pakutav palk ületab 4000 € piiri,“ lisas Auväärt.
Kõige läbipaistvam on Henry Auväärti sõnul palgasüsteem riigi- ja avalikus sektoris – enam kui pooled küsitlusele vastanuist teadsid vähemalt osade kolleegide palkasid. Ka iga teine haridusvaldkonna töötaja ja vähemalt 40% assisteerimis-, ehituse ja kinnisvara-, finants-, müügi- ja tervishoiusektori töötajatest teadis osade kolleegide palgataset. Kõige vähem on aga kursis oma kolleegide palgatasemetega infotehnoloogia, toitlustuse ja transpordisektori töötajad.

Seotud lood

Uudised
  • 29.12.16, 00:01
CV Keskus: Tööturult leiab tõelisi talente
Kuigi 2/3 tööandjate sõnul jääb töövõtjatel puudu ametialastest oskustest, teadmistest ja kogemustest, leidub Eesti tööturul ka tõelisi talente – tööd on otsimas nii 120 programmi valdav IT-spetsialist kui ka 17 erineva keeleoskusega õpetaja.
Uudised
  • 27.06.17, 21:20
Kes kõige rohkem palka küsib?
Kõrgeim palgaootus on Eesti Infotehnoloogia Kolledži lõpetanuil, selgub CV Keskus.ee palgaanalüüsist, järgnevad Estonian Business Schooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tehnikakõrgkooli vilistlased.
Uudised
  • 31.08.17, 10:24
„huvitav töö“ ja „täienduskoolituste võimalused“ enam tähelepanu ei ärata
Huvitav töö muutub oluliseks motivaatoriks alates 1000-eurosest palgast, alla selle teenivaid töötajaid ajendab tööle eelkõige toimetuleku vajadus ja kindel põhipalk, selgus Palgainfo Agentuuri 30. augustil avaldatud värsketest uuringutulemustest.
Uudised
  • 20.06.17, 11:23
Palgaootus kasvas mühinal eelkõige madalama palgaga töötajatel
Töötajate netopalgaootuse mediaan on kasvanud aastaga 100 euro võrra ehk 8%, sealjuures näiteks IKT tippspetsialistide töötasude ootus pole nii palju kasvanud, teatas Palgainfo Agentuur.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele