Kõrgeim palgaootus on Eesti Infotehnoloogia Kolledži lõpetanuil, selgub CV Keskus.ee palgaanalüüsist, järgnevad Estonian Business Schooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tehnikakõrgkooli vilistlased.
„6500 töövõtja palgaootuste analüüsist selgub, et kõrgeimat, ligi 2100 euro suurust brutopalka ootavad töövõtjad, kes on lõpetanud Eesti Infotehnoloogia Kolledži. Keskmisest kõrgema, enam kui 1500-eurose palgaootusega on lisaks ka Estonian Business Schooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli lõpetanud,“ ütles Eesti suurima tööportaali CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.Palgastatistika pärineb viimase viie aasta jooksul kõrghariduse omandanud inimese palgasoovidest ja kõrge palgaootus peegeldab Auväärti sõnul enesekindlust tööturul – töövõtjad, kes omandavad koolist teadmised ja oskused, mille järgi on tööturul ka reaalne vajadus, julgevad küsida keskmisest tunduvalt kõrgemat palka. „Kõrghariduse valikul tasub noorel kriitiliselt hinnata konkureerivaid koole selleks, et õppele kuluvad aastad oleksid investeering iseendasse, mitte pelgalt lapsepõlve pikendamine,“ lisas Auväärt. „Tihtipeale avastavad noored tööturule sisenedes, et koolist haaratud paber ei tagagi loodetud konkurentsieelist ja läbimõtlematult langetatud valik või reklaamiohvriks langemine ei ole lihtsustanud karjäärivalikuid.“Kõrgem haridustase tõstab töövõtja palgaootusi„Võrreldes bakalaureusekraadiga kergitab magistrikraad töötajate palgasoovi 23%. Kõrgeimat palka küsivad Estonian Business Schooli magistrandid, vähem kui kahe protsendipunktilise erinevusega järgnevad neile Tallinna Tehnikaülikooli magistrikraadiga vilistlased,“ rääkis Auväärt. „Doktorikraad kergitab palgaootust võrreldes bakalaureusekraadiga 49% ja kõrgeimat palka küsivad Eesti ülikoolide võrdluses Tartu Ülikoolis doktorikraadi omandanud töövõtjad.“Auväärt lisas, et valdkondade lõikes juhivad palgaootuste edetabelit kõrgharitud infotehnoloogia ja inseneriteaduste spetsialistid. Mainitud valdkondades on tööturul tunda ka tugevat tööjõupuudust ja palgasurvet. „Tehnoloogia areng muudab tänapäeval töökohti ühest põlvkonnast kiiremini ja seega on kasvamas vajadus ka ümberõppe järele,“ lisas Auväärt. „Aeg, mil inimesed töötasid terve eluea ühel ametialal, hakkab mööduma – erinevate uuringute andmetel kaovad järgmise paari aastakümnega umbes pooled tänased ametikohad. Hea uudis on aga see, et väidetavalt ei suurene seetõttu tööpuudus, vaid tekivad uued, praeguseks veel teadmata ametikohad. Kõrgkoolidele tähendab see aga vajadust olla tööturul toimuvaga pidevalt kursis ja pakkuda haridust, mis tagaks oskused ja teadmised, mida ootavad Eesti tööandjad.“Bakalaureusekraadiga ja rakendusliku kõrgharidusega lõpetajate palgaootus Erialade lõikes juhivad tabelit IT spetsialiseerumisega valdkonnadAllikas: CV Keskus.ee; statistika pärineb enam kui 6500 viimase viie aasta jooksul kõrghariduse omandanu palgaootusest.
Seotud lood
Sarnaselt teistele instituutidele hakkab 1. augustist ka IT Kolledžit juhtima eelkõige akadeemilisi tööülesandeid täitev töötaja. Varasemalt juhtis kolledžit täistööajaga rektor.
Iga kümnes eestlane töötab läbipaistva palgasüsteemiga ettevõttes ja iga neljas teab vähemalt osade kolleegide palgataset, selgus CV Keskus.ee värskest uuringust. Lätlased teavad kolleegide palgatasemeid mõnevõrra paremini.
Huvitav töö muutub oluliseks motivaatoriks alates 1000-eurosest palgast, alla selle teenivaid töötajaid ajendab tööle eelkõige toimetuleku vajadus ja kindel põhipalk, selgus Palgainfo Agentuuri 30. augustil avaldatud värsketest uuringutulemustest.
Eesti Infotehnoloogia Kolledži XV lennu pidulik lõpuaktus toimus 16. juunil Rahvusooper Estonia teatrisaalis, kus 97 edukat lõpetajat said IT Kolledži diplomi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.