• 20.08.17, 19:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veel üks tõestus, et bitcoin on mullis

Bitcoin on mullis ning lennukad hinnaprognoosid ainult kinnitavad seda, kirjutab MarketWatchi kolumnist Brett Arends.
Veel üks tõestus, et bitcoin on mullis
  • Foto: pixabay.com
Järgnevalt avaldame Brett Arendsi arvamuse bitcoinist:Bitcoin 25 000 dollarini? Üks analüütik usub, et see võib juhtuda. Kui hullumeelseks saab bitcoinimull veel minna?Investeerimisfirma Fundstrat Global Advisors teatas, et krüptovaluuta võiks järgmise aasta keskel maksta juba 6000 dollarit ja 2022. aastaks 25 000 dollarit. See tähendaks, et järgmise 12 kuuga tõuseb bitcoini hind 40 protsenti. Viie aastaga peaks bitcoin aga viiekordistuma. Praegu kaupleb bitcoin umbes 4300 dollari juures.See on krüptovaluuta buumi üks entusiastlikumaid ennustusi, neid on tehtud aasta algusest alates, sest hinnatõus on jätkunud. Fundstrat Global Advisorsi hinnangul on viie aasta pärast bitcoini turuväärtus umbes 350 miljardit dollarit, umbes sama palju kui on väärt Johnson & Johnson.Võrgustikud on võimsadKust Fundstrat sellised numbrid üldse sai? Lihtne. Nad näevad, et bitcoini kasutavate inimeste arv suureneb ning see paneb kogu võrgustiku väärtuse eksponentsiaalselt tõusma. See põhineb Metcalfi seadusel, mis ütleb, et võrgustiku koguväärtus on võrdne kasutajate koguarvu ruuduga.Argument ei ole läbinisti rumal. Metcalfi seadus annab meile väga hea ülevaate, kui võimsad on võrgustikud tegelikult. Kaasaja kuulsaim näide on ehk QWERTY klaviatuuri kasutuselevõtt. Kui kõik seda kasutama hakkasid, siis enam seda ei muudetud. Kui sa tahaks klaviatuuri muuta, siis peavad ka kõik kasutajad muutuma ning sellega seotud kulud oleksid tohutud.Funstrat ütleb, et nende bitcoini hinnamudel, mis põhineb kasutuste arvul ning kontode suurusel, seletab viimase kahe aasta hinnaliikumisi 94 protsendi ulatuses.Eeldused ei pruugi õiged ollaSellegipoolest põhineb nende arvamus eeldustel, mida saab ümber lükata. See eeldus on, et bitcoinil on suur kasvupotentsiaal ning tugevad fundamentaalsed faktorid, mis peaks tagama pikaajalise hinnatõusu.Fundstrati prognoos võib olla ka väga nutikas enesereklaami viis. Kui bitcoin jätkab kallinemist, siis nad tunduvad asjalikud. Kui tuleb krahh, siis kõik unustavad prognoosid niikuinii. Henry Blodget sai tehnoloogiamulli ajal kuulsaks sellega, et prognoosis alati teistest kõrgemaid hindu. Ta tundus suurepärane, aga mitte kauaks.Tasub ka märkida, et minu hinnangul näitab Fundstrati prognoos seda, et me oleme jõudnud krüptovaluutamaaniasse või -mulli. Seda turgu juhib eufooria ning nõnda on raha kerge teenida. Selle vastu ei ole mul midagi.Allikas: Äripäev
Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik

Seotud lood

Uudised
  • 10.05.17, 19:39
Bitcoini hind tõuseb mühinal
Bitcoini hind ületas teisipäeval 1700 dollari taseme, selgub krüptorahade veebilehe Coindeski andmetest, vahendab CNBC.
Arvamused
  • 21.05.17, 18:48
Krüptorahandus kasvab hooga
Eesotsas aina uusi rekordeid püstitava bitcoiniga on kogu krüptovaluutade turu maht kasvanud viimase kuu ajaga sisuliselt kaks korda, ületades juba 50 miljardi piiri, kirjutab krüptorahaliidu juhatuse liige Asse Sauga.
Uudised
  • 09.08.17, 12:41
Eestis arendatakse uudsel DAG-ahelal baseeruvat krüptoraha
Eesti tarkvaraarendaja Ignite OÜ loob uudsele platvormile krüptoraha, mille kasutamine on senistest alternatiividest kiirem, odavam ja mugavam.
Uudised
  • 20.02.17, 19:32
Eesti – kas ikka veel Bitcoini pagulasi tootev riik?
Eesti on saavutanud Otto de Voodgi juhtumi tõttu negatiivse maine krüptovaluutadega kauplevates ringkondades ja see on kahjustanud ka Eesti kui e-riigi mainet. Kuid meil on ka mõned edukad näited blokiahela tehnoloogia rakendamise kohta ja aeg oleks muuta suhtumist ning selle tehnoloogia ärilised võimalused laialdasemalt kasutusele võtta, kirjutab NJORD advokaadibüroo advokaat ja Tartu Ülikooli doktorant Anne Veerpalu.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele