Bitcoini hind ületas teisipäeval 1700 dollari taseme, selgub krüptorahade veebilehe Coindeski andmetest, vahendab CNBC.
Hinnad on tõusnud meeletu kiirusega, sest alles 10 päeva tagasi maksis üks bitcoin 1120 dollarit. Praegu tuleb bitcoini eest välja käia 1705 dollarit. See tähendab, et vähem kui kahe nädalaga on krüptoraha hind tõusnud 52 protsenti.
Bitcoini populaarsust on tõstnud Jaapani otsus valuuta maksevahendina legaliseerida, mis tähendas, et järjest enam hakati bitcoine ostma ka jaapani jeenides. Investeerimisfirma ARK Investi fondihaldur Chris Burniske nentis, et suuresti on mängus ka nõudluse ja pakkumise dünaamika.
Nimelt vähenes eelmisel suvel bitcoini aastane juurdetootmine poole võrra. See oli automaatne protsess, mis on bitcoini koodi sisse kirjutatud. Sellega püütakse pakkumist vähendades ennetada inflatsiooni.
„See tähendab, et 2017. aastal kaevandatakse poole vähem bitcoine,“ ütles Burniske. „Kui pakkumise kasv väheneb ning nõudlus samal ajal tõuseb, siis peab ringlemiskiirus või hind kasvama, et turgu tasakaalu viia.“
Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik
Seotud lood
Bitcoin on mullis ning lennukad hinnaprognoosid ainult kinnitavad seda, kirjutab MarketWatchi kolumnist Brett Arends.
Eesotsas aina uusi rekordeid püstitava bitcoiniga on kogu krüptovaluutade turu maht kasvanud viimase kuu ajaga sisuliselt kaks korda, ületades juba 50 miljardi piiri, kirjutab krüptorahaliidu juhatuse liige Asse Sauga.
Krüptoraha hulluse tuules tahab Eesti firma luua sellel põhinevat panka. Üle maailma on kokku aetud kümneid miljoneid eurosid, kuid ettevõtmine tekitab investorites ja finantsinspektsioonis küsimusi, kirjutab Äripäev.
Eesti on saavutanud Otto de Voodgi juhtumi tõttu negatiivse maine krüptovaluutadega kauplevates ringkondades ja see on kahjustanud ka Eesti kui e-riigi mainet. Kuid meil on ka mõned edukad näited blokiahela tehnoloogia rakendamise kohta ja aeg oleks muuta suhtumist ning selle tehnoloogia ärilised võimalused laialdasemalt kasutusele võtta, kirjutab NJORD advokaadibüroo advokaat ja Tartu Ülikooli doktorant Anne Veerpalu.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.