Elisa tõi koostöös startup Canesega turule uue lemmiklooma äpi, mis aitab kiirelt üles leida kaotsi läinud lemmiku saates automaatteavitusi juhul, kui ta on omaniku poolt määratud piirkonnast lahkunud.
- Koerad Jack ja Toto kandmas jälgimisseadet, mis aitab tuvastada lemmiklooma asukoha. Foto: Elisa
Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on uus äpp Elisa Lemmikloom ettevõtte esimene eraklienditeenus asjade interneti ehk IoT valdkonnas. „Tegemist on väikesel jälgimisseadmel ja nutitelefonil tugineva teenusega, mis kasutab mobiilset internetti looma rihma või trakside külge asetatud seadme asukoha tuvastamiseks,” tutvustas Hiiepuu uudset rakendust. „Kasutaja saab lemmikloomarakenduses ise määratleda, millises geograafilises asukohas loom täpselt viibima peaks, olgu selleks näiteks aed või koduterritoorium. Juhul, kui loom sellest piirkonnast väljub, saabub omanikule teavitus.”
„Uue Elisa lemmiklooma äpi abil on võimalik neljajalgse sõbra asukohta kiiresti ja mugavalt tuvastada ning lemmikloom koju tagasi tuua,“ tutvustas Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk rakenduse peamist väärtust. „Lemmiklooma asukohta aitab tuvastada väike kaelarihma külge kinnitatav veekindel positsioneerimisseade. Seadme laadimine toimub kiiresti läbi Micro USB liidese ja tänu pikale aku kestusele tuleb seda teha vaid korra nädalas. Kuna seade on mõõtudelt väike, saab seda kinnitada nii koera kaelarihmale kui ka vajadusel isegi kassi trakside külge.“
Lemmiku jälgimiseks saab äpis seadistada erinevaid territooriume, nii võib eraldi määrata kodu ja suvila või mõne teise sagedasti külastatava asukoha tsoonid. Territooriume saab äpis määrata piiramatult. Ühe positsioneerimisseadmega saab siduda kolm kasutajat, niimoodi on kõigil teada, kus pere neljajalgsed liikmed asuvad ja seetõttu võimalikloom koju toimetada sellel, kes lähemal.
Kriisk tõi välja, et tegemist on teenuse beetaversiooniga, millega Elisa mõõdab Eesti inimeste vajadust selle teenuse järele. „Juhul, kui saame turult positiivse tagasiside, on plaanis äppi edasi arendada - lisada sotsiaalsust ja uusi nutikaid lahendusi,“ lubas ta. Eeluuringud näitavad, et reaalne vajadus ja huvi on olemas.
Jälgimisseadmel on IPX67 standardi vee- ja niiskuskindlus, ühe laadimiskorraga on seade töökorras 5-7 päeva võimaldades seega seadet laadida vaid korra nädalas näiteks nädalavahetusel, kui pere koos loomaga viibib. Elisa Lemmiklooma rakendus on alla laetav nii iOS kui Androidi nutiseadmetele ja teenusega saavad liituda kõikide Eesti operaatorite kliendid. Teenuse hind on 2.99 eurot kuus.
Seotud lood
Täna tuli Elisa välja uute roamingu lahendustega, mille välja töötamisel lähtuti klientide soovidest ja reisimisharjumustest. Olemasolevatel Elisa klientidel säilivad tänased paketid, juurde tulid võimalused asuda kasutama Euroopa nutipakette, Põhjamaade nutipakette või turul ainulaadset Soome nutipaketti.
Eesti esimene „tarkade“ riiete projekt, kus „tark“ hobuse tekk edastab väärtuslikku infot rõivatootjale, sai alguse Elisa ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostöös.
Elisa ja Starmani ühendstruktuur on koostatud ning kuna pole mõistlik funktsioone dubleerida lahkuvad ettevõttest Starmani Eesti äriüksuse juht Toomas Tiivel ja tehnoloogiadirektor Jaanus Erlemann.
Starman ja Elisa avasid 10. mail Eestis uue põlvkonna fiiberoptilise 10G võrgu, hakates koostöös Nokiaga esimese operaatorina Euroopas pakkuma 10G EPON tehnoloogial põhinevat ülikiiret internetiühendust.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.