Elisa ja Starmani ühendstruktuur on koostatud ning kuna pole mõistlik funktsioone dubleerida lahkuvad ettevõttest Starmani Eesti äriüksuse juht Toomas Tiivel ja tehnoloogiadirektor Jaanus Erlemann.
- Jaanus Erlemann ja Toomas Tiivel Foto: Rasmus Kooskora/Eiko Kink
Elisa ja Starmani juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on ettevõtete ühinemise järgselt kinnitatud kõiki juhtimis- ja funktsioonide tasandeid puudutav ühendstruktuur ning see jõustub alates 1. juunist 2017.
“Uue struktuuri koostamise käigus lähtusime soovist ühendada mõlema ettevõtte tugevused ja vältida dubleerivate funktsioonide teket ning eesootavad muudatused lähtuvadki uuest ühendstruktuurist,” lausus Sami Seppänen.
Ühisettevõtte struktuur toetab ettevõtte suunda luua kliendile lisaväärtust ning pakkuda talle nii kommunikatsiooni- kui ka meelelahutusteenuseid üle Eesti. „Elisa ja Starmani ühinemisest tekkiv sünergia teenuste ja võrkude tasandil annab võimaluse teenuste valikut ja ulatust oluliselt laiendada,“ kinnitas Sami Seppänen. „Ühisettevõtte hakkab kliendile pakkuma mobiilside, interneti püsiühendust, TV-teenuseid koos järelevaatamise, salvestamise ja videolaenutuse võimalustega ja palju muud. Ühisettevõtte tehnoloogiaüksus jätkab jõulist liikumist 5G suunas samuti 10G kiirust võimaldava optilise püsiühenduse väljaehitamist.“
“Tahan omaltpoolt väga tänada Toomast ja Jaanust hea töö eest Starmani arendamisel viimastel aastatel,“ avaldas Sami Seppänen tänu lahkuvatele kolleegidele. Jaanus Erlemann lahkub ametist 31. mail ning Toomas Tiivel 30. juunil.
Seotud lood
Täna Konkurentsiametilt ühinemisloa saanud Elisa ja Starmani eesmärgiks on üheskoos luua juhtiv kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõte Eestis.
Starmani poolt eelmisel nädalal Eestis käivitatud uue 10G EPON tehnoloogial baseeruva kliendivõrgu arendus pälvis telekommunikatsioonisektori konkursil Leading Lights tiitli kui 2017 aasta maailma kõige innovaatilisem gigabit- ja ultra-lairiba internetiühenduse arendus.
Elisa ja Starmani omanikud, Polaris Invest ja Com Holding on allkirjastanud leppe, mille kohaselt saab Elisa 100% ulatuses AS Starman omanikuks. Omandamise hinnaks on 151 miljonit eurot, mille Elisa tasub rahaliste vahenditega.
25. oktoobril ITuudiste ja Äripäeva poolt korraldatud IKT Aastakonverentsil anti üle Äripäeva aukirjad 2015. aasta majandustulemuste põhjal parimatele IKT valdkonna ettevõtetele.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.