• 19.06.17, 16:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti aitas täiendada Gruusia seadusandlust ja e-valitsemise teadmisi

21 kuud kestnud e-valitsemise ELi mestiprojekti “Gruusia e-valitsemise tugevdamine” tulemusena täiendas Eestit esindanud E-riigi Akadeemia Gruusias e-valitsemise arendamist koordineeriva Andmevahetuse agentuuri (LEPL Data Exchange Agency (DEA)) teadmust ning aitas viia e-valitsemise seadusandluse kooskõlla Euroopa Liidu seadusandlusega.
Gruusia asejustiitsminister Giorgi Pataridze asetamas pusletükki Gruusia andmevahetust illustreerivasse pilti
  • Gruusia asejustiitsminister Giorgi Pataridze asetamas pusletükki Gruusia andmevahetust illustreerivasse pilti Foto: E-riigi Akadeemia
EL mestiprojekti käigus nõustasid 52 eksperti kokku 150 lähetuse käigus enam kui 620 päeva Gruusia e-valitsemise edendajaid. Gruusia kolleege käisid nõustamas Eesti ja Itaalia eksperdid koos ekspertidega Austriast, Saksast,  Poolast, Inglismaalt, Taanist ja Lätist. Lisaks läbisid Gruusia andmevahetuse agentuuri töötajad 5 e-valitsemise alast koolitust Eestis, Hollandis ja Itaalias. Suurendamaks avalikkuse teadlikkust e-valitsemise võimalustest, viisid Eesti eksperdid läbi e-teenuste ja küberturvalisuse koolituse ajakirjanikele. Samuti jagati agentuuri töötajatele turundusalaseid teadmisi, et tõsta nende oskusi tutvustada Gruusia e-valitsemise kogemusi.
Mestiprojekti nõuniku Ivar Tallo sõnul oli E-riigi Akadeemia ja seeläbi ka Eesti riik esmakordselt nii mastaapse mestiprojekti juhtpartneriks. “Projekt andis meile väärtusliku teadmussiirde kogemuse. Ühegi riigi mudelit ei saa üks ühele üle anda ega ka üle võtta. Iga riik peab leidma oma tee e-riigiks saamisele. Loodan, et koostöös väljatöötatud visioonid ettevõtteid toetavatest e-teenustest ja e-hääletusest peagi teoks saavad,“ rõhutas Tallo.
ELi koostöö juht Gruusias Vincent Rey tundis heameelt, et projekti oli kaasatud 8 liikmesriigi eksperdid ja e-riigi alane teadmus ning pidas uue digitaalallkirja seaduse ja elektroonilistes tehingutes kasutatava elektroonilise tuvastamise ja usaldusteenuste seadusandluse (eIDAS) vastuvõtmist heaks märgiks Gruusia seadusandluse ühtlustamisest ELi standarditega.
Gruusia ase-justiitsministri (Georgian Deputy Minister of Justice) Giorgi Pataridze sõnul on EL tugi Gruusia seadusandluse ühtlustamisele ELi omaga väga vajalik Gruusia lõimimiseks Euroopaga ning välisekspertide jagatud teadmised suureks abiks Gruusia e-valitsemise arendamisele.
Gruusia e-valitsemise arendamise mestiprojekti rahastas Euroopa Liit 1,3 miljoni euroga. Projekti juhtpartneriks oli E-riigi Akadeemia (Eestist) ning partneriteks Eesti Riigikantselei ja Itaalia IKT Konsortsium CSI-Piemonte.

Seotud lood

Arvamused
  • 16.06.17, 09:54
Riigid ei tea, kuidas Internetti kontrollida
Iga kord pärast terrorirünnakuid hakatakse rääkima valitsuste võimalustest kuritegude ennetamisel. Suured riigipead räägivad küberrruumis toimuva reguleerimise vajadusest. Probleem tekib aga sellest, et ühiskonnad vajavad kahte vastuolulist väärtust samaaegselt – privaatsust ja turvalisust, arvab E-riigi Akadeemia riikliku küberturvalisuse valdkonnajuht Raul Rikk.
Uudised
  • 04.10.17, 06:20
Tallinnas kogunevad ELi idapartnerluse riikide avatud valitsemise ja küberturvalisuse tippeksperdid
4. oktoobril saavad Tallinnas rahvusvahelisel ministrite tasemel toimuval E-partnerluse konverentsil kokku ligemale 150 osalejat, nende hulgas kuue ELi idapartnerluse riigi kodanikuühenduste ja ametkondade esindajad ja ELi riikide tippeksperdid, et jagada infot IT-tehnoloogiate kasutamisest otsustusprotsesside läbipaistvuse ning küberruumi turvalisuse tagamisel.
Uudised
  • 07.10.17, 19:03
Idapartnerluse uuring: Ukraina ja Gruusia üllatasid jõulise arenguga
Tallinnas 4. oktoobril Eesti ELi nõukogu eesistumise raames toimunud kõrgetasemeline idapartnerlusriikide e-valitsemise konverentsil tutvustati E-riigi Akadeemia koostatud aegade mahukaimait uuringut infoühiskonna turvalisuse ja e-demokraatia kohta idapartnerluse riikides. Selle kohaselt on kiireim e-demokraatia areng olnud Ukrainas ja küberturvalisus parimal järjel Gruusias. Autorite hinnangul võiks Ukraina õhinapõhine kodanikuühiskonna ja IT-sektori koostöö olla Eestile eeskujuks.
Uudised
  • 27.03.17, 16:51
E-riigi Akadeemia kuulutas välja hanke Ukrainale turvalise andmevahetuslahenduse ostmiseks
Kuni 28. aprillini 2017 ootab E-riigi Akadeemia pakkumusi hankele Ukrainale valitsusülese turvalise andmevahetuslahenduse ostmiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele