Kuni 28. aprillini 2017 ootab E-riigi Akadeemia pakkumusi hankele Ukrainale valitsusülese turvalise andmevahetuslahenduse ostmiseks.
Hange viiakse läbi Ukraina detsentraliseerimise toetusprogrammi U-LEAD projekti EGOV4UKRAINE raames, mida toetavad Euroopa Liit ning Rootsi ja Eesti arengukoostöö programmid.
Valitsusülene andmevahetuslahendus on aluseks avalike teenuste pakkumisele enam kui 600-s Ukraina omavalitsuse teenuskeskuses. Andmevahetuslahendus annab teenuskeskustele ligipääsu riiklikes registrites olevale informatsioonile ning seeläbi võimaluse osutada kiirelt ja kvaliteetselt avalikke teenuseid. Andmevahetuslahendus on ka aluseks kodanikele suunatud e-teenuste edasisele arengule. Andmevahetuslahendus juurutatakse 2018. aasta lõpuks.
“E-teenuste arendamisega aitame Ukraina valitsusel vähendada bürokraatiat ja korruptsiooniohtu, kuna andmete töötlemine ning riigi muud tegevused muutuvad läbipaistvamaks,” ütles E-riigi Akadeemia ekspert ja EGOV4UKRAINE meeskonnajuht Mari Pedak.
Hanke täpsem info on leitav Ukraina riigihanke keskkonnas:
http://e.gov.ua/content/ogoloshennya-do-uchasti-v-mizhnarodnomu-tenderi ja Eesri riigihangete registristrist hankenumbriga 184454.
E-riigi Akadeemia on Eesti nõustamis- ja mõttekeskus, mis tegeleb e-valitsemise, e-demokraatia, küberturvalisuse ja avatud infoühiskonna alase teadmuse loomise ja parimate praktikate levitamisega. Alates 2002. aastast on E-riigi Akadeemia koolitanud 3000 ametnikku enam kui 60 riigist ning juhtinud või osalenud enam kui 60 rahvusvahelises projektis riigi, omavalitsuse ja organisatsiooni arendamisel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
4. oktoobril saavad Tallinnas rahvusvahelisel ministrite tasemel toimuval E-partnerluse konverentsil kokku ligemale 150 osalejat, nende hulgas kuue ELi idapartnerluse riigi kodanikuühenduste ja ametkondade esindajad ja ELi riikide tippeksperdid, et jagada infot IT-tehnoloogiate kasutamisest otsustusprotsesside läbipaistvuse ning küberruumi turvalisuse tagamisel.
21 kuud kestnud e-valitsemise ELi mestiprojekti “Gruusia e-valitsemise tugevdamine” tulemusena täiendas Eestit esindanud E-riigi Akadeemia Gruusias e-valitsemise arendamist koordineeriva Andmevahetuse agentuuri (LEPL Data Exchange Agency (DEA)) teadmust ning aitas viia e-valitsemise seadusandluse kooskõlla Euroopa Liidu seadusandlusega.
Tallinnas 4. oktoobril Eesti ELi nõukogu eesistumise raames toimunud kõrgetasemeline idapartnerlusriikide e-valitsemise konverentsil tutvustati E-riigi Akadeemia koostatud aegade mahukaimait uuringut infoühiskonna turvalisuse ja e-demokraatia kohta idapartnerluse riikides. Selle kohaselt on kiireim e-demokraatia areng olnud Ukrainas ja küberturvalisus parimal järjel Gruusias. Autorite hinnangul võiks Ukraina õhinapõhine kodanikuühiskonna ja IT-sektori koostöö olla Eestile eeskujuks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.