• 15.06.17, 12:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti IT-firma tegi Energiaagentuurile üleilmset kliimapoliitikat mõjutava rakenduse

Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes tegi rahvusvahelisele Energiaagentuurile energiaandmete haldus- ja müügiplatvormi, mida kasutatakse nii maailma naftahindade kui kliimakokkulepete kujundamiseks.
Martin Leet
  • Martin Leet Foto: Erakogu
Helmese tiimijuhi Martin Leeti sõnul koondab rakendus üle maailma energiakandjaid puudutava statistika, mida kasutavad suured naftariigid ja organisatsioonid nii poliitikate kui hindade loomiseks. “Uus rakendus on senisest täpsem ja kiirem ning võimaldab luua efektiivsemat energiapoliitikat. Näiteks kasutatakse meie süsteemi kogutud andmeid üleilmsete kliimakokkulepete kujundamiseks,” rääkis Leet.
“Lisaks riikidele kasutavad rakendust ka erasektor ja energiaettevõtted. Selle põhjal tehakse turuanalüüse, mis mõjutavad energiakandjate hindasid päikeseenergiast kivisöeni. Samuti hinnatakse näiteks süsihappegaasi paiskamist atmosfääri eri energiasektorite poolt,” ütles Leet. 
Tema sõnul arendab Helmes praegu süsteemi järgmist osa, mis võimaldab erinevatel organisatsioonidel energiaandmeid lihtsalt kätte saada ning nende andmete müügi pealt teenib Energiaagentuur ka päris suurt raha. "Kui Energiaagentuur teenib andmete vahendamisest tänu paremale keskkonnale näiteks kümme protsenti rohkem käivet, siis on nad kordades arendusele kulunud eelarve juba tagasi teeninud,” ütles Leet.
Helmes võitis Energiaagentuuri rahvusvahelise hanke ning neid teenindab 7-liikmeline eestlastest koosnev meeskond.
Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) on energiaküsimustega tegelev valitsustevaheline organisatsioon peakorteriga Pariisis. Tegemist on Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) autonoomse organisatsiooniga, mis loodi 1974. aastal ajendatuna globaalsest naftakriisist. IEA esialgne roll oli koordineerida vastumeetmeid võimalikele naftatarnete häiretele, vahendada infot nafta- ja kütusevarudest ning analüüsida olukorda rahvusvahelisel energiaturul. Tänaseks on IEA tegevus laienenud ning see hõlmab ka energiajulgeoleku, energiaefektiivsuse ja keskkonna küsimusi laiemalt, samuti energeetika innovatsiooni- ja tehnoloogiaalast koostööd. Eesti on Energiaagentuuri liige 2014. aastast.

Seotud lood

Uudised
  • 15.05.17, 15:21
Helmes kasvatas käivet 22,2 miljoni euroni
Eesti suuruselt teise tarkvarafirma Helmese käive kasvas 2016. aastal 12,4 protsenti 22,2 miljonini. Ettevõte teenis 2,9 miljonit eurot puhaskasumit.
Uudised
  • 20.02.17, 18:31
Eesti tarkvarafirma võitis suure OECD hanke
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes võitis rahvusvahelise Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) infosüsteemide arendamise raamhanke, mille põhjal töötatakse välja ülemaailmsed poliitikaid energeetikast arengukoostööni.
Uudised
  • 22.05.17, 22:00
Eestlaste tarkvara kasutatakse 70% maailma liikluskindlusjuhtumite lahendamiseks
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes arendab süsteemi, mille andmebaas sisaldab 7,9 miljoni varuosa kokku 140-lt autotootjalt ja mida kasutatakse liikluskindlustusjuhtumite lahendamiseks 75 riigis.
Arvamused
  • 31.08.17, 18:29
Ekspert: ajudega riigitöötajal on võimalik ainult kaotada
Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmese partneri Mattias Mölderi sõnul on Eesti riigisektor ebaefektiivne ja hambutu kuna puudub motiveeriv palgasüsteem. Kui ametnik üritab midagi paremaks teha, siis on tõenäosus pigem kinga saada, kui heade tulemuste eest lisa teenida.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele