Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes arendab süsteemi, mille andmebaas sisaldab 7,9 miljoni varuosa kokku 140-lt autotootjalt ja mida kasutatakse liikluskindlustusjuhtumite lahendamiseks 75 riigis.
Helmese partneri Artur Zaluzhnõi sõnul oli rakenduse tellija maailma juhtiv kindlustussektori teenusekeskkonna pakkuja Audatex. “Audatexi palgal on ka teisi tarkvarafirmasid, aga uue süsteemi tuum on eestlaste tehtud. Helmese poolt kindlustussektorile arendatud lahendusi kasutatakse praegu Euroopas, Austraalias, Aasias ning Ameerikas,” lisas Zaluzhnõi.
Zaluzhnõi sõnul kasutavad Audatexi ja Helmese arendatud tarkvara üle maailma suuremad kindlustusfirmad Allianz, AXA, PZU, Suncorp, Allstate ja teised. “Praegu käib enamik Euroopa ja USA kahjukäsitlusjuhtumitest meie tarkvara abil ning koos Audatexiga ootab ees laienemine suurtel Aasia turgudel.”
“Kindlustuses on kahjukäsitlus üks keerulisemaid protsesse, ning meie tehtud tarkvara on põhiline vahend, mis säästab menetlejate aega ning raha,” rääkis Zaluzhnõi.
Audatexile arendatud süsteem tunneb VIN-koodi järgi remonti vajava masina ära ning kuvab 3D joonistena kogu auto koos keskmiselt 30 000 detailiga. Kui vigased kohad on digitaalselt süsteemi kantud, siis arvutab programm ise lähtuvalt kohaliku turu põhiselt sisestatud parameetritest remondi maksumuse koos varuosade ja prognoositava tööajaga.
“Kindlustusfirmadele annab see hiiglasliku ajalise ja rahalise võidu. Selles äris üritavad remondifirmad kindlustusi päris palju petta. Kui kahjud on kindlustaja poolt täpselt süsteemi märgitud ja kulud automaatselt kalkuleeritud, siis on see päris keeruline,” märkis Zaluzhnõi.
Helmeses tegeleb Audatexiga iga kuu 60 inimesest koosnev meeskond. Helmese jaoks on Audatexi töömahud kasvanud 30 protsenti aastas ning käive ligi nelja miljoni euroni aastas.
Seotud lood
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes tegi rahvusvahelisele Energiaagentuurile energiaandmete haldus- ja müügiplatvormi, mida kasutatakse nii maailma naftahindade kui kliimakokkulepete kujundamiseks.
Eesti suuruselt teise tarkvarafirma Helmese käive kasvas 2016. aastal 12,4 protsenti 22,2 miljonini. Ettevõte teenis 2,9 miljonit eurot puhaskasumit.
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes võitis rahvusvahelise Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) infosüsteemide arendamise raamhanke, mille põhjal töötatakse välja ülemaailmsed poliitikaid energeetikast arengukoostööni.
Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmese partneri Mattias Mölderi sõnul on Eesti riigisektor ebaefektiivne ja hambutu kuna puudub motiveeriv palgasüsteem. Kui ametnik üritab midagi paremaks teha, siis on tõenäosus pigem kinga saada, kui heade tulemuste eest lisa teenida.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.