Hiina jagamismajanduse lipulaev ning Uberi suur konkurent Didi kaasas investoritelt 5,5 miljardit dollarit, vahendab CNBC.
Ühtlasi tähendab see, et Didi väärtus on tõusnud 50 miljardi dollarini, mis teeb sellest maailma ühe kõrgema väärtusega tehnoloogiaettevõtte.
Didi on teada andnud, et kasutab raha “globaalse strateegia toetamiseks ning jätkab investeeringuid tehisintellektil baseeruvate tehnoloogiate arengusse”.
Didi on ärimaailmas väga tuntud nimi ning sellesse on investeerinud näiteks Alibaba ja Apple.
Uberit silmas pidades oli Didi Hiinas sellele mõni aeg tagasi suur konkurent. Siis pidi Uber aga Didile alla vanduma ning müüs oma Hiina äri viimasele maha.
Lisaks on Didi üpris aktiivselt investeerinud ka Uberi USA rivaali Lyfti, mis annab taaskord põhjuse eeldada, et Uberil võib ka USAs keeruliseks minna.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Uber otsustas oma finantstulemused esmakordselt avalikustada, kirjutab Bloomberg.
Mõni nädal tagasi oli Taxify kimpus Londoni transpordiametiga tegevusloa tõttu. 22. septembril teatas amet, et ka Eesti idu suurim konkurent Uber võib suu uuest litsentsist puhtaks pühkida.
Uberi asutaja Travis Kalanick astus täna ettevõtte tegevjuhi ametist tagasi. Põhjuseks eelkõige aktsionäride surve, vahendab CNBC.
Euroopa Liidu kõrgeima kohtuinstantsi kohtujuristi hinnangul ei ole Uber pelgalt äpp ehk vahendaja, vaid taksoteenus, mida tuleb reguleerida kui transpordifirmat.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.