PRIA juht Margus Noormaa kritiseeris hiljuti, et avalikus sektoris puudub keskne IT-juhtimine: kõrgeimad IT-juhid on riigi IT-majade juhid ja see pole mõistlik. Foto: Liis Treimann
Riigi IT-süsteeme arendavate-haldavate IT-majade töötajate arv on mõne aastaga enam kui kolmandiku kasvanud, millega annab riik panuse palgarallisse ja konkureerib üha enam IT-ettevõtetega. Seda suundumust on IT-firmade juhid tänavu korduvalt kritiseerinud.
Sel nädalal toimus Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eestvedamisel suurõppus, kus harjutati riigi IT-majade, muude asutuste ja küberreservi koostööd kriisi lahendamisel.
Riigi IT-süsteeme arendavate IT-majade töötajate arv on mõne aastaga enam kui kolmandiku kasvanud, millega annab riik panuse palgarallisse ja konkureerib üha enam IT-ettevõtetega.
Enamiku ministeeriumite külge tekkinud riigi IT-majad sarnanevad üha enam ettevõtetega, mis napsavad erasektorilt tööd ja spetsialiste eest ära. Nende majade konsolideerimine aitaks maksumaksja raha tublisti kokku hoida, kirjutab IT- ja ärinõustamisfirma CGI Eesti tegevjuht Andres Birnbaum.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.