Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kinnitas e-residentsuse programmi nõukogu liikmete uue koosseisu, kuhu lisandus inimesi erasektorist. Nõukogu juhtimist jätkab programmi käivitanud Taavi Kotka.
- Taavi Kotka esinemas e-residentsuse teise sünnipäeva tähistamisel Foto: Aali Lilleorg
„Kui 2014. aastal olime e-residentsuse programmiga maailmas ainulaadsed, on tänaseks tekkimas turule konkurente ja seetõttu peab meie programm kasvama senisest veelgi kiiremini. Tänase ühe miljoni eurose eelarvega enam kaugele ei jõua,“ ütles Palo ja lisas: „Investeerime järgnevate aastate jooksul 8 miljonit eurot programmi kasvatamisesse, kuid sellest üksi ei piisa. Peame jõulisemalt tegelema tõrgetega nagu piiriülene maksude tasumine ja dokumentide väljastamine ka väljaspool meie esindusi.“
Minister märkis, et kuigi programmi juhib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juurde loodud meeskond, on programmi nõukogul nende probleemidega tegelemisel oluline roll, kuna see koondab selleks vajalikke nii avaliku- kui erasektori esindajaid.
Nõukogu juhivad tänaseks erasektorisse suundunud e-residentsuse programmi üks algatajatest Taavi Kotka ning aseesimehena riigi side ja infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.
E-residentsuse programmi „10 miljonit e-eestlast“ nõukokku kuuluvad nüüd lisaks Kotkale ja Sikkutile Teenusmajanduse Koja e-residentsuse töögrupi esindaja Ivar Veskioja ja start-up kogukonna esindaja, Fortumo asutaja Rain Rannu. Lisaks on nõukogus esindatud Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt, Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov, Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eestmaa, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja teabehalduse ja menetluse alal Priit Pärkna, Riigikantselei strateegiadirektori kohusetäitja Henry Kattago, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Alo Ivask.
Seotud lood
Mobi Solutions avalikustas täna investeeringu liit- ja segareaalsuse (AR & MR) lahendusi pakkuvasse ettevõttesse Operose Labs. Lisaks loob Mobi 2 virtuaalreaalsuse demo- ja katselaborit — ühe Tallinnasse ja teise Tartusse.
Kiirendihankel osales seitse meeskonda, kellest neli vastasid kvalifitseerimisnõuetele. Lõpliku pakkumise esitas kolm meeskonda. Võitjaks valiti ühispakkumus, mille esitasid Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ.
Noored eestlased on loonud mobiilse autode aurukäsipesu firma UpSteam, kuhu on teiste seas raha paigutanud Fortumo omanikud, Taxifysse ja Veriffi investeerinud Rain Rannu ja Veljo Otsason, kirjutas Äripäev
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.