Mobi Solutions avalikustas täna investeeringu liit- ja segareaalsuse (AR & MR) lahendusi pakkuvasse ettevõttesse Operose Labs. Lisaks loob Mobi 2 virtuaalreaalsuse demo- ja katselaborit — ühe Tallinnasse ja teise Tartusse.
- Rain Rannu Foto: Tauno Päaslane
Mobi gruppi kuuluv mobiilirakenduste kasutajaliidese disaini ja tarkvaraarenduse teenust pakkuv
Mobi Lab lisab ka VR-rakenduste disaini ning arenduse oma teenusteportfelli.
Operose Labs pakub Eestis esimesena professionaalsel tasemel ärikliendile suunatud liitreaalsuse (AR) rakenduste arendusteenust. Operose Labsi kliendid on ettevõtted tootmise-, hoolduse-, disaini-, kinnisvara-, militaar- ning koolitusvaldkondadest.
AR-rakendused võimaldavad kasutaja tarkadesse prillidesse või telefoni ekraanile kuvada kaamerapildile lisaks täiendavat infot ja visuaale. Levinuimad liitreaalsuse kasutusalad on meelelahutuse ja mängude valdkonnas, näiteks eelmise suve hittmäng Pokemon Go.
Näiteks kinnisvara ning disaini valdkonnas on võimalik oma telefonis või tarkades prillides näha enda tulevast kodu ning selle kujundust reaalses suuruses ja asukohas. Tootmis- ning hooldusprotsesside puhul võib liitreaalsuses kuvada tööjuhised ning kontekstuaalset infot sensoritelt ja arvutisüsteemidelt otse töötajate vaateväljale. Koolitusvaldkonnas on võimalik kokku hoida õppimiseks kuluvat aega.
Kui praegu on tipptasemel AR-lahendused kättesaadavad vaid läbi mitmeid tuhandeid eurosid maksvate prillide (Microsoft Hololens, jt.) siis lähiaastatel oodatakse nende massidesse jõudmist läbi odavamate prillide ja sügavustundlike mobiiltelefonide, mille kallal töötavad nii Apple kui Google. Visionäärid peavad liitreaalsust järgmiseks loogiliseks sammuks peale mobiili.
Operose Labs, mille eestvedajateks on Eesti ühed parimad AR spetsialistid Christer ja Erich Loob, arendab ka omatooteid, millest esimesed avalikustatakse sügisel.
Mobi Lab avab ka 2 virtuaalreaalsuse demo- ja katselaborit, Tallinnas Lift99-s Telliskivi Loomelinnakus ning Tartus, Mobi Labi kontoris Akadeemia 3. Need on mõeldud tarkvaraarendajatele ja idufirmadele, kes soovivad koostöös Mobi Labiga uusi ägedaid rakendusi katsetada ja demonstreerida.
Mobi asutaja ja partneri Rain Rannu sõnul soovitakse nende. investeeringute abil luua Eesti tugevaim kompetentsi- ja arenduskeskus, mis koostöös teiste VR ja AR spetsialistidega suudab pakkuda maailmas konkurentsivõimelisi lahendusi ja omatooteid. Investeeringute maht on kokku 200 000 eurot.
- Erich Loob, Christer Loob ja Kaia Riga
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestlaste asutatud startup 1oT on loonud teenuse, mis paneb targad seadmed ülemaailmselt elama ja tegevjuhi Märt Kroodo sõnul loob platvormi seninägematute teenuste ja toodete tekkeks.
Mobi Labi tegevjuht Veiko Raime jagas 18. aprillil toimunud IT-uudiste korraldatud konverentsil Mobile first! praktilisi õppetunde ja soovitusi, mida mobiilirakenduste arendamisel silmas pidada.
Kiirendihankel osales seitse meeskonda, kellest neli vastasid kvalifitseerimisnõuetele. Lõpliku pakkumise esitas kolm meeskonda. Võitjaks valiti ühispakkumus, mille esitasid Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ.
Operose Labs arendab koostöös äsja Aasta Ettevõtte tiitli pälvinud lennukite remondi- ja hooldusteenuseid pakkuva ettevõttega Magnetic MRO lennukite välisilme visualiseerimiseks mõeldud rakendust, mida on võimalik kasutada Microsoft HoloLens tarkade prillide abil. Rakendus annab võimaluse kliendil näha uut kujundust lennuki kerel enne värvimistöödega alustamist, teatas ettevõte.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.