Noored eestlased on loonud mobiilse autode aurukäsipesu firma UpSteam, kuhu on teiste seas raha paigutanud Fortumo omanikud, Taxifysse ja Veriffi investeerinud Rain Rannu ja Veljo Otsason, kirjutas Äripäev
- Rain Rannu Foto: Andres Haabu
„UpSteam teeb autopesulatega sama, mida Netflix tegi videolaenutustega. Me kõik tahame sõita puhta autoga, aga kellele meeldib autopesulas käia?“ on Rain Rannu öelnud UpSteami kohta. Tema hinnangul võimaldab ettevõtte tehnoloogia muuta autopesu taustateenuseks, millele enam kunagi mõtlema ei pea.
Tänavu veebruaris asutatud ettevõte lõpetas möödunud nädalal oma esimese investeerimisringi, kus kaasas Rannult ja Otsasonilt 25 000 eurot. UpSteami juhi Martin Kristersoni sõnul on veel neli investeerimishuvilist, kellega on läbirääkimised pooleli.
UpSteami põhimõte seisneb selles, et see tuleb ise täisvarustuses kliendi juurde ja peseb auto keskkonnasõbralikult puhtaks just seal, kus kliendile sobib. UpSteam peseb autosid sooja puhta veeauruga, mis võimendab pesuomadusi ja säästab loodust. Ühe auto pesemiseks kulub 4-10 liitrit vett, mis on kuni 30 korda vähem kui tavakäsipesulates.
Veljo Otsason märkis, et Upsteam on oma ajast hoolivale autoomanikule kuldaväärt teenus. „Kliendina olen võitnud mitu tundi kuus lisaaega põnevamate asjadega tegelemiseks kui autopesulas käimine,“ ütles ta.
UpSteami asutasid Martin Kristerson, Valjo Kütt ja Aleksis Anijärv.
„Meil on Eestis nii palju innovatiivseid ja inspireerivaid ettevõtteid, aga autode pesemine on jäetud millegipärast eelmisesse sajandisse,“ ütles Kristerson pressiteate vahendusel. „Ma usun, et mobiilne aurupesu ongi autopesu tulevik. Seda kinnitavad inimesed, kes on UpSteam innovaatlist pesemisviisi proovinud või näinud, ning ka need riigid, kus aurupesu juba aastaid populaarsust kogunud on.“
- Valjo Kütt, Marko Nahkor ja Martin Kristerson UpSteamist Foto: Grete Teigamägi
Seotud lood
Barcelonas 27. veebruarist kuni 2. märtsini toimunud mobiilitööstuse messil Mobile World Congress (MWC) 2017 osalesid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatud ühisstendil 8 Eesti ettevõtet.
TTÜ Mektorys asuv Baltimaade ainus Äpilabor sai juurde olulise täienduse – kõigil huvilistel on võimalus läbi viia uute äppide automaattestimisi ning seda kõige mugavamal moel – üle internetivõrgu ja oma arvuti tagant lahkumata. 29. ja 30. septembril saavad kõik huvilised Äpilaboris oma äppe tasuta testida!
Eestlaste asutatud startup 1oT on loonud teenuse, mis paneb targad seadmed ülemaailmselt elama ja tegevjuhi Märt Kroodo sõnul loob platvormi seninägematute teenuste ja toodete tekkeks.
Mobi Labi tegevjuht Veiko Raime jagas 18. aprillil toimunud IT-uudiste korraldatud konverentsil Mobile first! praktilisi õppetunde ja soovitusi, mida mobiilirakenduste arendamisel silmas pidada.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele