TTÜ Mektorys asuv Baltimaade ainus Äpilabor sai juurde olulise täienduse – kõigil huvilistel on võimalus läbi viia uute äppide automaattestimisi ning seda kõige mugavamal moel – üle internetivõrgu ja oma arvuti tagant lahkumata. 29. ja 30. septembril saavad kõik huvilised Äpilaboris oma äppe tasuta testida!
Äpilaborisse on tänaseks üles rivistatud enam kui 30 erinevat nutiseadet, mille seas on esindatud nii tuntumad tootjad (Samsung, LG, Nokia, Microsoft, HP, Apple, Asus, Sony) kui operatsioonisüsteemid (Android, iOS, Windows Phone). Seejuures uueneb seadmete nimekiri pidevalt. Sedavõrd lai nutiseadmete rivistus on loodud just Äpilabori klientide huve silmas pidades – uute äppide loojad peavad saama võimalikult kiire ja mugava tagasiside selle kohta, kas loodud äpp töötab korrektselt eri situatsioonides.
Seni sai Mektorys äppide testimisi läbi viia n-ö käsitsi ja ükshaaval, mis sisuliselt tähendas seda, et äpi testimiseks tuli minna laborisse kohale ja hakata eri seadmete lõikes teste läbi viima. Nüüd lisandunud automaattestimise võimekus on aga nii Eestis kui Baltimaades unikaalne nähtus.
„Automaattestimine on kiireim ja mugavaim moodus veenduda, kas sinu poolt loodud mobiilirakendus või veebileht töötab tõrgeteta nii erinevates nutiseadmetes kui ka levinumatel operatsioonisüsteemidel,“ selgitas Äpilabori automattestimise platvormi looja Priit Pikk.
Tema sõnul tuleb automaattestimise puhul valmis kirjutada testiskript ning kirjeldada selles ära oma soovid. Automaattesti käivitab testija oma arvutis, kuhu jookseb ka testi tulemus.
„Sisuliselt võimaldab automaattestimine sooritada läbi käskluste kõiki neid tegevusi, mida saab teha manuaalset sama seadet käes hoides,“ lisas Pikk.
Äpilaborisse on oma äppe testima oodatud erinevad sihtrühmad: idufirmad, ettevõtted, riigiasutused, kooliõpilased ja tudengid.
Septembri lõpus on Äpilaboriga tutvuma oodatud kõik huvilised. Selleks toimuvad TTÜ Mektorys 29. ja 30. septembril demopäevad, kus antakse ülevaade äppide testimise võimalustest. Demopäevadel on võimalik oma äppe täiesti tasuta testida. Lisaks viib Telia 30. septembril toimuva Teadlaste öö raames Äpilaboris läbi esimese automaattestimise ühe oma tuntud teenuse äpiga.
Äpilabori teenuseid on tänaseks kasutanud terve rida tuntud ettevõtteid ja asutusi: Estravel, Postimees, ASA Quality Services, Telia, Keskkonnaministeerium ja mitmed teised. Samas pole ükski ettevõte veel läbi viinud automaattestimist, mis on varasema lahendusega võrreldes tunduvalt mugavam ja kiirem. Huvilistel on võimalik Äpilaboriga ühendust võtta e-posti aadressil:
[email protected].
2014. aasta novembris allkirjastasid TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory, IT Kolledž ning juhtivad Eesti IT ettevõtted Telia Eesti, Samsung, TTÜ, ASA Quality Services, Nortal, StagnationLab, Applaud, MobiLab ja MTÜ IKT Demokeskus koostöölepingu, millega loodi Mektorysse äppide testimise keskkond. Hiljem liitus labori partnerite ringiga Elvior. Keskuse sponsoriteks on ka Microsoft, HP, Valge Klaar ja LG.
Äpilabori loomise idee sai alguse IT ettevõtete ühisest huvist suurendada Eesti ettevõtete loodavate rakenduste võimekust ja ärilist potentsiaali. Keskus loodi, kuna igal ettevõttel eraldi ei ole otstarbekas keskust välja ehitada ning ülikoolidel puudub vajalik taristu suuremahuliseks õppetegevuseks.
Seotud lood
Tehnoloogiahiid rõõmustas neljapäeval investoreid, kui ettevõtte aktsia hakkas pärast pilvetehnoloogia arengust tingitud üllatavalt häid tulemusi rallima, kirjutab Äripäev.
Eestlaste asutatud startup 1oT on loonud teenuse, mis paneb targad seadmed ülemaailmselt elama ja tegevjuhi Märt Kroodo sõnul loob platvormi seninägematute teenuste ja toodete tekkeks.
Neljapäeval, 10. novembril allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt koostöölepingu, mille kohaselt asub TTÜ ühes Swedbankiga arendama ülikooli majanduse ja IT valdkonna õppekavasid ning toetab koolinoortes ettevõtliku mõtteviisi kujundamist.
Riigi Infosüsteemi Amet ja Soome Rahvastikuregister sõlmisid 30. septembril kokkuleppe X-tee ja selle Soome analoogi (Palveluväylä) ühendamiseks hiljemalt järgmise aasta aprilliks.
Arvutite ja nende lisaseadmete müügi, hoolduse ja garantiiremondiga tegelev Datagate OÜ läbis hiljuti järjekordse ISO sertifitseerimise, mis on juhatuse liikme ja finantsdirektori Natalia Ivanova sõnul andnud aastate jooksul palju juurde nii ettevõtte igapäevatööle kui ka suhtlusele partnerite, klientide ja töötajatega.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele