Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo nimetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu uuteks liikmeteks IT-ettevõtja Tiit Paananeni, Kone Baltikumi tegevdirektor Markus Nisula ja põllumajandusettevõtja Urmas Lahti.
- Pipedrive’i kvaliteedijuht Tiit Paananen Foto: Raul Mee
Palo märkis, et kõigi kolme uue liikme puhul on tegu oma valdkonna tippudega. „Tiit Paananen on vaieldamatult Eesti tehnoloogiamaastikul üks tunnustatumaid juhte. Markus Nisula lisab nõukogule lisaks pikaaegsele tippjuhi kogemusele ka rahvusvahelisust ning Urmas Laht tugevat regionaalset vaadet.“
Tiit Paananen on Pipedrive’i kvaliteedijuht ja tuntud ka kui Skype’i endine juht. Paananen on tegutsenud IT-sektoris alates 1995. aastast. Varasemalt on ta töötanud Arengufondis, Swedbankis, Helmeses ja DNSis ning aastatel 2013-2015 kuulunud Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatusse.
Markus Nisula on enne Kone Baltikumi direktoriks asumist töötanud BNS Grupi juhatuse esimehe, Elisa Eesti AS-i tehnoloogiaüksuse juhi ja Radiolinja Eesti AS-i finantsjuhina. Nisula on olnud aastatel 2005-2006 Soome-Eesti Kaubanduskoja juhatuse esimees ning aastatel 2005-2011 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige.
Urmas Laht on Eesti põllumajandusettevõtja, alates 2003. aastast on ta OÜ Markilo juhatuse esimees ning 2009. aastast on ta ka OÜ Kureoja Jõusöödatehase juht. Laht on Eesti Tõusigade Aretusühistu nõukogu esimees ja TÜH Kolm Vilja juhatuse liige.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu liikmete kohalt kutsus minister tagasi Reena Säästla ja ametiaja lõppemise tõttu Toomas Taltsi. David O´Brock lahkus EASi nõukogust mullu detsembris. EASi nõukogusse kuuluvad Viljar Lubi, Kaia Sarnet, Anto Liivat, Tiit Paananen, Markus Nisula ja Urmas Laht, nõukogu esimees on Erki Mölder.
Seotud lood
Täna Konkurentsiametilt ühinemisloa saanud Elisa ja Starmani eesmärgiks on üheskoos luua juhtiv kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõte Eestis.
2010. aastal lõi Ilkka Paananen koos viie kaaslasega mobiilimänge loova ettevõtte Supercell. Helsingis paarikümneruutmeetrisest kontoritoast alguse saanud firma väärtuseks pakutakse praegu 10 miljardit eurot. Päevane kasum ulatub 2 miljonini. Oma teekonnast tippu käis Paananen täna toimunud Ernst & Youngi aasta ettevõtja ümarlaual rääkimas.
EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi väljakuulutamise puhul korraldatud ümarlaual ütles maailma mobiilimängude arendajate tippu kuuluva Supercelli juht Ilkka Paananen, et soomlased on eestlaste peale isegi natuke kadedad – eelkõige seetõttu, kui kiiresti meil otsuseid vastu võetakse ja kui innovaatilised me oleme. Ta ei imestaks, kui järgmine miljardiline start-up äri sünniks just Eestis 5-10 aasta pärast.
Elisa ning turvalistele võrgu- ja andmekeskuste lahendustele spetsialiseerunud ettevõte Santa Monica Networks Group viisid 20. märtsil 2017 lõpule tehingu, mille tulemusel ostab Elisa Santa Monica Networks Eesti ja Soome äritegevused. Tehing lähtub Elisa strateegilisest eesmärgist tugevdada positsioone Eesti ja Soome koduturgudel. Santa Monica Networks Läti ja Leedu äritegevuse ostab Livonia Partners.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.