• 15.04.17, 17:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

UBS ennustab Airbnble raskusi

UBS prognoosib Airbnble keerulisi aegu, kuna riigid hakkavad jagamismajandust üha enam reguleerima ning see vähendab ses valdkonnas tegutsevate ettevõtete kasvupotentsiaali.
UBS ennustab Airbnble raskusi
  • Foto: Pixabay
Šveitsi pank analüüsis, kuidas läheb Airbnbl äri 127 linnas. UBS leidis, et saadaval olevate majutusvõimaluste arvu kasv on pidevalt vähenenud eelmise aasta oktoobrist alates. Kui oktoobris oli aastases võrdluses saadaval olevate majutusvõimaluste arv kasvanud 110% võrra, siis selle aasta veebruariks oli kasv kahanenud juba 35%ni.
Siiski ei saa öelda, et Airbnbl oleks vesi ahjus. On selge, et ettevõte laieneb endiselt ning teatab üha parematest majandustulemustest. Airbnb jaoks on suurimad turud USA, Prantsusmaa, Itaalia, Jaapan, Hispaania, Suurbritannia ja Saksamaa – saadaval olevate majutusvõimaluste arv kasvas eelmise kolme kuu jooksul võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 40% võrra.
Airbnb kaudu registreeris endale majutuse eelmisel aastal 52 miljonit inimest, mis on enam kui kaks korda rohkem võrreldes 2015. aastaga.
Siiski on selge, et linnad reguleerivad jagamismajandust ja see muudab Airbnb jaoks olukorra keerulisemaks. Nii peab Barcelonas olema korteriomanikul litsents, et tal on õigus pakkuda majutusteenust. New Yorgis on aga keelatud Airbnb kaudu oma elamise väljarentimine vähem kui 30 päevaks juhul, kui korteri omanik ise kohal ei ole. See tähendab, et kui keegi soovib enda juurde vabasse tuppa võtta mõne reisiselli, on see igati lubatud. Küll aga ei tohi oma tühja korterit välja üürida lühemaks ajaks kui 30 päeva.
Sellest lähtuvalt leiab UBS, et varasemat kasvu Airbnb enam nautida ei saa. Mõnes mõttes on see lohutuseks aga hotellidele, kes on Airbnb tegevuse suhtes olnud pigem negatiivselt meelestatud. “Regulatsioonid vähendavad Airbnb ohtu hotellidele mõningal määral,” kirjutavad UBSi analüütikud.
Allikas: Äripäev
Autor: Pille Ivask, kaasautor

Seotud lood

Uudised
  • 11.05.17, 19:15
EL kohtu hinnangul on Uber taksoteenus
Euroopa Liidu kõrgeima kohtuinstantsi kohtujuristi hinnangul ei ole Uber pelgalt äpp ehk vahendaja, vaid taksoteenus, mida tuleb reguleerida kui transpordifirmat.
Uudised
  • 23.02.17, 08:40
Uuringutulemus: kiired muutused ja idufirmad toovad kahju
78% globaalsetest ettevõtetest näevad digitaalsetes ärides ning idufirmades ohtu enda ärile, selgub tehnoloogiaettevõtte Dell Technologies tellitud uuringust.
Uudised
  • 10.10.16, 20:18
Eestlased lõid USAs tehis-intelligentse kinnisvarafondi
Eestlaste asutatud kinnisvaratehnoloogia ettevõte Investorise kaasas augustis 6,2 miljonit dollarit, et käivitada maailma esimene tehis-intelligentne kinnisvarafond.
Uudised
  • 07.11.16, 18:08
Ettevõtlusekspert: Uberi legaliseerimine on Eestile suur rahvusvaheline võimalus
Uberi lobitööl on mõru maitse juures, aga kui suures plaanis jääb aegunud seadusandlus uutele ärimudelitele jalgu, siis on Eesti riigil võimalus teha kiire ja õiglase lahendusega maailmas ajalugu, arvab Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele