Veebruari lõpus Barcelonas toimunud Mobile World Congressil teatasid Baltimaade ja Põhjala ministrid, et vaja oleks luua 5G tegevuskava, mis toetaks 5G arenguid Baltikumis ja Skandinaavias laiemalt. Telia Company on varem teatanud oma plaanist avada Tallinnas ja Stockholmis 2018. aastal Euroopa esimene 5G võrk.
Soome kommunikatsiooniminister Anne Berner, Rootsi elamu ja digiteerimise minister Peter Eriksson ja Norra riigisekretär Reynir Jóhannesson koos Leedu ja Taani esindajatega arutasid Barcelonas võimalust luua 5G edendamiseks ühine Põhjala-Balti 5G tegevuskava. Selle kohta avaldatud pressiteates seisis, et tegevuskava arutelus ja koostamises peaksid saama osaleda kõik Skandinaavia ja Baltikumi riigid võrdselt. Ministrite sõnul on Põhja- ja Baltimaade elanikel lihtne võtta omaks uusi tehnoloogiaid ja teenuseid. Seetõttu oleks loogiline, et terve regioon panustaks 5G arengutesse ühiselt.
5G arengutest räägiti Barcelona messil veelgi. Kuna 5G standard peaks plaanide kohaselt valmima alles aastaks 2020, siis teatasid mitmed telekommunikatsioonifirmad, sh Telia Company, et soovivad anda oma panuse, et toetada 5G uuringute läbiviimist ja standardi väljatöötamist juba aastaks 2019. Standardi loomine võimaldaks 5G laiemat kasutuselevõttu ning kiirendaks majanduse arengut.
5G võimaldab täiesti uut kvaliteeti innovatsioonis, ökosüsteemides ja klienditeenustes. Samuti viib 5G asjade interneti (IoT) hoopis uuele tasemele.
5G-tehnoloogia pakub kasutajatele suuremaid andmemahte, kiiremaid ühendusi, lühemaid reaktsiooniaegu, paremat rentaablust ja teenuseid ning kvaliteetsemaid võrguühendusi. Uue ühenduse eelised tulevad kõige paremini välja suurt andmemahtu nõudvate teenuste juures, nagu HD audio, tellitavad videoteenused (video-on-demand) või voogedastusel põhinevad teenused.
Ka ettevõtetele ja tööstusele avab 5G kasutuselevõtmine uusi võimalusi. Ärisektorid katsetavad võrguühenduse võimalusi ja 5G võimendab seda tendentsi märgatavalt, sest see võrk luuakse tööstuslikku internetti silmas pidades. See võrk ei ole loodud ainult inimestele, vaid ka tööstusettevõtetele, kes tegelevad asjade ühendamise ja selle tulemusel saadud informatsiooniga.
Seotud lood
Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega, mille käigus saavad tänased vaseühenduse kliendid kuni kümme korda kiirema koduinterneti teenuse ja ärikliendid võivad planeerima hakata 10Gbit/s kiiruse kasutusvõimalusi.
14. mail 2016 asus Telia Eesti tehnoloogiadirektorina tööle Kirke Saar. Kuidas see kõik algas ja milliseid soovitusi saab tekkinud kogemustest teistele jagada, rääkis ta ITuudistele antud intervjuus.
VUNK ärikiirendi toel on selle tänaste partnerite hinnanguline turuväärtus kerkinud 9,5 miljoni euroni. Sel hooajal muudab VUNK lähenemist ning keskendub juba tegutsevatele idufirmadele.
Eesti juubelisündmuste jaoks loodud EV100 äpp ühendab digitaalselt maailmas kõiki, kes Eestit oma südames kannavad.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.