VUNK ärikiirendi toel on selle tänaste partnerite hinnanguline turuväärtus kerkinud 9,5 miljoni euroni. Sel hooajal muudab VUNK lähenemist ning keskendub juba tegutsevatele idufirmadele.
- Foto: Kuvatõmmis (vunk.eu)
Seni on VUNK ärikiirendi tegutsenud kaks hooaega, mille raames on otsitud uusi ja nutikaid äriideid, mida saaks rakendada nii telekomisektoris kui turul laiemalt. Selle aja vältel on sõelale jäänud mitmed lubavad tiimid, kellest mõned tegutsevad täna juba rahvusvahelistel turgudel. VUNKi tänaste suurimate start-up partnerite RebelRoam, PartsCosting, FeelingStream ja Marina Ahoy hinnanguline turuväärtus ulatub 9,5 miljoni euroni. Sel kevadel muudab VUNK veidi oma lähenemist ning aprillis käivitunud hooajal otsitakse juba tegutsevaid idufirmasid, kelle huvi on kiirelt kasvada ja kasvatada oma turuväärtust.
„VUNKi põhiidee - leida uusi ägedaid ja elujõulisi äriideesid - on endiselt alles, kuid sel aastal ei keskendu me idu-ideede otsimisele, vaid juba heade innovaatiliste ideedega koostööpartnerite leidmisele, kellele saaksime pakkuda oma tuge ning kellega koos innovaatilisi ideesid edasi arendada ja turule tuua“ selgitas VUNKi programmijuht Kristi Saaremets.
Osalema oodatakse tiime, kes on loonud vähemalt kahe asutajaliikmega ettevõtte (startup'i), kel on olemas töötav äriidee (market-product-fit) ja kes otsib võimalusi kasvuks.
Sel aastal oodatakse vunkima ideesid kolmes valdkonnas: IoT (targad linnad ja B2B digitaliseerimine); wellness (suurandmete kasutus ning tark-andmete kasutus) ning e-kaubandus ja kliendi online-teekonnad.
Vunkimine koosneb tänavu kolmest voorust:
Taotlusvoor, 11.04-31.05 Osalustaotlusi saab esitada VUNKi kodulehel
http://vunk.eu/ Seejärel võtab VUNKi tiim taotlejaga ühendust ning selgitab välja ühised koostöövõimalused ja edasised tegevused jätkamiseks.
Selekteerimisvoor, 05.06-09.06 Pärast taotlusvooru valitakse taotlejate seast välja 5-6 potentsiaalikat tiimi, keda kutsutakse kohtumistele erinevate huvitatud osapooltega. Terve nädala vältel toimuvate kohtumiste eesmärgiks on selgitada välja osapoolte huvi koostööks ning jõuda selgusele, kuidas saaks ühiselt ja kiirelt arendustega edasi liikuda. Nädala jooksul koostatakse edaspidine tegevuskava ning pannakse paika idee, kuidas ühiste toodete või teenustega turule tulla.
Koostöökokkulepped, 15.06 Loodetavasti jääb selekteerimisvoorus sõelale vähemalt 3 tiimi, kellega edasi minna ja kelle ärisse ka tulevikus panustada.
Mida pakub tänavune VUNK start-up firmadele?
Partnerluses aidatakse võitjatel leida parim koostöövorm, mis aitaks võitjal oma täiustatud teenuste või toodetega turul edasi areneda.
Mentorlust. Pakutakse oma ala parimate ekspertide nõu väga erinevates valdkondades. Sellesse protsessi on kaasatud nii Telia, Startup Wiseguys jpt.
Tiimid, kellega edasi minnakse, saavad huvi korral tulla töötama uude VUNK HUB-i. Võitjad, kellega otsustatakse koostööd alustada, saavad auhinnaks 5000 eurot. Jagatakse Telia kliendisuhtluse teadmist ja kompetentsi. Kui leitakse sobiv koostöömudel, saab pakkuda ühiselt väärtust ka Telia klientidele. Pakutakse Telia infrastruktuuri teenuseid (API liidestusi nt arveldamist).
VUNK on Telia Eesti ärikiirendi, mille raames kutsub Telia suurettevõttena üles uuendama telekomi ja IT valdkonda uute ja põnevate äriideede ning lahendustega. VUNKi eesmärk on leida parim sünergia suure ja stabiilse ning väikese ja kiire ettevõtluse vahel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Telia on alustanud oma interneti püsivõrgu moderniseerimisega, mille käigus saavad tänased vaseühenduse kliendid kuni kümme korda kiirema koduinterneti teenuse ja ärikliendid võivad planeerima hakata 10Gbit/s kiiruse kasutusvõimalusi.
Telia tutvustas 20. aprillil uusi mobiilsidepakette, mis võimaldavad kasutada kogu Euroopa Liidus rändlusteenust koduturu hindadega.
Äsja lõpetas Eestis tegutseva ärikiirendi Startup Wise Guys (SWG) järjekordne lend uusi startupe ja peagi on algamas järjekorras juba 9. voor Riias. Kiirendi tekkeloost, selle arengutest ning muredest ja rõõmudest rääksime selle looja ja eestvedaja Herty Tammoga.
Veebruari lõpus Barcelonas toimunud Mobile World Congressil teatasid Baltimaade ja Põhjala ministrid, et vaja oleks luua 5G tegevuskava, mis toetaks 5G arenguid Baltikumis ja Skandinaavias laiemalt. Telia Company on varem teatanud oma plaanist avada Tallinnas ja Stockholmis 2018. aastal Euroopa esimene 5G võrk.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.