Eesti maapiirkondade kiire interneti võrgustiku EstWin teenuse hind muutus märtsist 11% odavamaks. Võrku arendava Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhi Priit Soomi kinnitusel võimaldab see omakorda side-ettevõtjatel parandada teenuse kättesaadavust lõpptarbijatele. Juba praegu on EstWin baasvõrku kaudselt kasutamas enam kui 150 000 inimest üle Eesti.
Soomi sõnul õnnestus langetada võrguteenuse hinda ühe euro võrra kilomeetri kohta, sest rendimahud kasvasid oodatust kiiremini ja seeläbi suurenes võrgu kasutamise efektiivsus.
„Kogemus on näidanud, et madalam hind suurendab omakorda rendimahtusid, seega on võimalik prognoosida võrguteenuse hinna langemist ka tulevikus. Jätkame töödega kogu Eestit katva baasvõrgu rajamiseks ja mida kiiremini see valmib, seda soodsamaks muutub ka teenus ise,“ lausus Soom.
Aastaks 2018 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena on võrk lähemal kui poolteist kilomeetrit 98 protsendile kõigist majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest. Selle eesmärgi saavutamiseks ehitab sihtasutus välja üle 6000 km optilisi kaableid.
Seotud lood
Riigikogu kõigi fraktsioonide saadikuid koondav lairibavõrgu toetusrühm kohtus 16. veebruaril ettevõtluse- ja infotehnoloogiaministri Urve Paloga, kes selgitas, mida teeb Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et kiire netiühendus ulatuks peagi ka maapiirkondades kõigi soovijateni.
Eesti maapiirkondadesse rajatavast kiire interneti võrgustikust EstWin on valmis 4700 kilomeetrit ehk ligi 80%. Kuigi projekti lõpptähtajaks on aasta 2018, kasutab igapäevaselt või on kasutanud Estwin võrku juba praegu enam kui 150 000 inimest üle Eesti, teatas
Lairiba Arenduse Sihtasutus.
Valitsusele saadeti tutvumiseks veel viimast päeva ametis olnud minister Kristen MIchali poolt kiire internetiühenduse ehk nn. viimase miili rajamise analüüs ja ettepanekud, teatas majandus- ja kommunikatsioooniministeerium.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kohtus 17. veebruaril Pärnumaal maavanema Kalev Kaljustega ning tutvus maakonna Digitee projektiga, mille eesmärk on liita seni veel interneti püsiühenduseta ettevõtted, asutused ja elamud lairibavõrku.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.