Täna, 8. juunil valis asjatundjate žürii kümne finalisti seast Eesti parimaks mobiilirakenduseks müügijuhtimistarkvara Pipedrive'i.
Žürii esimehe Asko Seeba sõnul on Pipedrive väga hästi ära tabanud selle, mida on mõtet mobiili peal teha ning nad pole üritanud kopeerida tavaarvuti lahendusi mobiilile, samuti on neil suur hulk kasutajaid kogu maailmas.
Seeba sõnul on mobiiliekraanist saanud eestlase tähtsaim ekraan. “Mobiil on olulisem kui arvuti ja televiisor ning õnneks näeme ka üha tõsisemalt võetavaid Eestis tehtud rakendusi,” ütles Seeba.
Žürii liikme, Karma Ventures partneri Margus Uudami sõnul on Pipedrive tulnud välja lahendusega valdkonnas, kus on juba maailmas ülitihe konkurents, kuid hoolimata sellest liigub ettevõte oma valdkonnas maailma esirinnas ning kasvab kiirelt.
Parima mobiilirakenduse konkursi uue ärimudeli eriauhnna võitis
Bike-ID Eesti, parima disaini eriauhinna ning ka NutiKaitse 2017 eriauhinna võitis
Pocopay, innovatsiooni eriauhinna võitis
VitalFields.com ning rahva lemmiku eriauhinna võitis
Elisa Raamat.
Konkursi vaheajal andsid Eesti stand-up koomikud eraldiseisva etenduse.
Eesti parima mobiilirakenduse konkursi finaali jõudsid
Sportlyzer,
Pipedrive,
Elisa Raamat,
Barking,
Pocopay,
Bike-ID Eesti,
Fleep,
AirPatrol,
VitalFields.com ja
Timbeter. Kokku võistles parima mobiilirakenduse tiitlile rohkem kui 50 erineva eluvadkonna mobiilirakendust.
Eesti parima mobiilirakenduse konkurss on suurim riiklik tehnoloogiakonkurss, millel osalevad juba toimivad lahendused. Konkursi võitjad saavad kõrgel tasemel tunnustuse Eestis. Lisaks on riigi korraldatud konkursside võidud seni avanud eestlastele uksi ka rahvusvahelistele konkurssidele, kus nende loodud rakendused on ka auhindu võitnud.
Rahvusvahelistel konkurssidel on edukad olnud näiteks GoSwift, Transferwise, Teleport Flock, Taxipal ning majandusaasta aruande esitamine Äriregistris.
Žürii hindas rakendusi, millel on rahvusvahelist potentsiaali, mis on kvaliteetsed ja mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel. Oluline on ka lahenduste sisuline ja tehniline uuenduslikkus.
Konkursi žüriisse kuulusid Asko Seeba (Mooncascade), Margus Uudam (Karma.vc), Anna Piperal (e-Estonia Showroom, WSA Mobile), Kristel Viidik (Testlio.com), Lauri Läheb (NutiKaitse 2017), Tajo Oja (Fraktal) ja Rain Rannu (Fortumo).
Konkurss „Eesti parim mobiilirakendus 2016“ toimub Riigi Infosüsteemi Ameti tellimusel EL struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Konkursi korraldajaks on BDA Consulting OÜ.
Seotud lood
Sotsiaalministeerium kuulutas välja konkursi universaalse disaini põhimõtetest lähtuvatele tudengiprojektidele toodete, teenuste, ehitiste ja digitaalkeskkonna disainis. 4000-eurose auhinnafondiga konkursile saab töid esitada 2. detsembrini.
Tarkvara- ja tootearendust pakkuv Eesti ettevõte Mooncascade valiti osalema Euroopa suurimal ärikonkursil European Business Awards, kus võisteldakse Euroopa parimaks ettevõtteks saamise nimel. Edasi finaali pääsemine sõltub aga juba avalikust hääletusest, millest ettevõte osa võtma kutsub.
Eesti parima mobiilirakenduse konkursile laekus 54 erinevat mobiilirakendust, nende seas finantsteenuste, suhtlemise, spordi ning jagamismajanduse rakendused. Mitmed rakendustest töötavad ka rahvusvahelistel turgudel.
Maailmale Skype’i kinkinud rootslase Niklas Zennströmi eestvedamisel süstitakse müügimeeste tarkvara arendavasse Eesti firmasse Pipedrive ligi 16 miljonit eurot.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.