Sotsiaalministeerium kuulutas välja konkursi universaalse disaini põhimõtetest lähtuvatele tudengiprojektidele toodete, teenuste, ehitiste ja digitaalkeskkonna disainis. 4000-eurose auhinnafondiga konkursile saab töid esitada 2. detsembrini.
Konkursil on oodatud osalema väljakuulutamise hetkel nii kõrgkoolis õppivad tudengid kui ka viimase kuue kuu jooksul kõrgkooli lõpetanud inimesed. Parimate projektide vahel läheb jagamisele 4000-eurone auhinnafond.
Mis on universaalne disain?
„Universaalne disain on lähenemisviis kujundamisele ja projekteerimisele, mis võtab arvesse võimalikult laia kasutajarühma vajadusi ja huve, olenemata näiteks kasutaja east, erivajadustest või võimetest. Konkursi laiem eesmärk on tõsta nii vastava valdkonna tudengite kui tulevaste praktikute, aga ka üldise avalikkuse teadlikkust universaalse disaini põhimõtetest ja nende rakendamisest saadavast kasust,“ ütles hoolekande osakonna juhataja Marit Raist. „Peamine on muuta elukeskkond, tooted ja teenused ilma kohandusteta kasutavaks võimalikult paljudele.“
Tänavu käivitub töövõimereform, mille eesmärk on muuta ühiskonna suhtumist vähenenud töövõimega inimestesse ja toetada erivajadustega inimeste aktiivset osalemist tööturul. Üks oluline töövõimereformi õnnestumise eeltingimus on ka ligipääsetavus. Seetõttu antakse konkursi raames välja töövõimereformi eriauhind, et toetada universaalse disaini põhimõtetest lähtuvate lahenduste leidmist ja uuendusi töövaldkonnas.
Täpsem info konkursi korralduse ja tingimuste kohta on leitav ministeeriumi
kodulehel.
Seotud lood
9.juunil selgusid üle-Euroopalise UberPITCH konkursi piirkondlikud võitjad. EstBAN investorite hinnangul osutus Eesti parimaks äriideeks kaasaegne õpiveeb TEBO.
IT- ja äriteenuste ettevõte CGI Eesti AS käivitas taas parima IT-nalja välja selgitamiseks konkursi „Itinali“.
Täna, 8. juunil valis asjatundjate žürii kümne finalisti seast Eesti parimaks mobiilirakenduseks müügijuhtimistarkvara Pipedrive'i.
Konkursi Euroopa Innovatsiooni Radar 2016 raames valitakse IKT-valdkonna innovaatoreid kokku neljas kategoorias. 40 nominendi seas on Eestiga seotud 3 projekti. Finaali pääsejad valitakse augusti lõpuni toimuva rahvahääletuse abil.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.