Konkursi Euroopa Innovatsiooni Radar 2016 raames valitakse IKT-valdkonna innovaatoreid kokku neljas kategoorias. 40 nominendi seas on Eestiga seotud 3 projekti. Finaali pääsejad valitakse augusti lõpuni toimuva rahvahääletuse abil.
Innovatsiooni Radar on Euroopa Komisjoni initsiatiiv, mille raames valitakse IKT-valdkonnas potentsiaalseid innovatsioone ja innovaatoreid Euroopa Liidu rahastatud teadus- ja innovatsiooniprojektide hulgast.
Sel aastal on kokku on 40 sellist innovaatilist Euroopa Liidu fondidest rahastatud projekti, mis kandideerivad auhinnale Innovatsiooni Radar 2016. 40 nominendi hulgas on konkureerimas 3 Eestiga seotud projekti.
Konkurss toimub neljas erinevas kategoorias. Parima teadusprojekti kategoorias kandideerib Eestist AS Cybernetica turvalise andmetöötlussüsteemi Sharemind projektiga, tööstus- ja tehnoloogiaprojektide kategoorias on Eestist kandideerimas radioloogidele abivahendeid arendav SafeToAct ja Horisont 2020 innovaatori kategoorias inimeste emotsiooni mõõtva süsteemi arendaja RealEyes. Neljanda kategooriaga, kus Eestil nominente ei ole soovitakse esile tõsta projekte, kus IKTd on rakendatud ühiskonna hüvanguks.
Kõige enam on viis nominenti Saksamaalt ja Itaaliast, Hispaaniast on kokku neli nominenti. Kolm nominenti on peale Eesti veel Hollandil ja Suurbritannial. Lätist, Leedust ja Soomest ei ole ühtegi nominenti ning Rootsist on 1.
Kuni augusti lõpuni toimuva rahvahääletuse tulemusel valitakse välja 16 parimat, mis hakkavad konkureerima finaalis. Võitja kuulutatakse välja septembri lõpus Bratislavas toimuval üleeuroopalisel konverentsil.
Vaata lähemalt veebilehelt
Innovation Radar Prize 2016.
Seotud lood
Maksu- ja tolliamet sõlmis lepingu käibemaksukohustuslase registreerimisega seotud funktsionaalsuste arendamiseks, mille abil saab käibemaksukohustuslasena registreerimise ja kustutamise avaldusi esitada elektroonselt e-maksuametis/e-tollis. Cybernetica ja Icefire poolt arendatav uus süsteem peaks olema kasutamiseks valmis järgmise aasta kevadel.
Peaminister Taavi Rõivas on koos äridelegatsiooniga 5.-10. aprillini töövisiidil Jaapanis. Peaministrit saadab Jaapani visiidil Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt kokku pandud esinduslik äridelegatsioon, mis koosneb põhiliselt tööstus-, tehnoloogia-, riskikapitali- ning tervisetehnoloogia ettevõtetest.
Cybernetica võitis Ukraina haldusreformi toetusprogrammi U-LEAD projektis EGOV4UKRAINE e-Riigi Akadeemia läbiviidud hanke, mille tulemusena võetakse Ukrainas valitsusüleselt kasutusele UXP (Unified eXchange Platform) turvaline andmevahetusplatvorm. Lahendus rajatakse konsortsiumis kohaliku partneriga, kelleks on Ukraina IT-ettevõte Soft Xpansion Ukraine.
IT- ja äriteenuste ettevõte CGI Eesti AS käivitas taas parima IT-nalja välja selgitamiseks konkursi „Itinali“.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.