Maksu- ja tolliamet sõlmis lepingu käibemaksukohustuslase registreerimisega seotud funktsionaalsuste arendamiseks, mille abil saab käibemaksukohustuslasena registreerimise ja kustutamise avaldusi esitada elektroonselt e-maksuametis/e-tollis. Cybernetica ja Icefire poolt arendatav uus süsteem peaks olema kasutamiseks valmis järgmise aasta kevadel.
- Foto: Maksu- ja Tolliamet
Igal kuul registreeritakse käibemaksukohustuslaste registrisse (KMKR) ligi 800 isikut. Uus e-teenus muudab käibemaksukohustuslaseks registreerimise usaldusväärse maksumaksja jaoks senisest lihtsamaks ja menetluse kiiremaks, sest registreerimise aluseks olev automaatne riskide hindamine on tehtud juba enne avalduse esitamist. „See tähendab, et korras maksuajalooga ettevõtjale kuvatakse käibemaksukohustuslase number ekraanile kohe pärast soovitava registreerimiskuupäeva märkimist ja avalduse esitamist,“ selgitas maksu- ja tolliameti maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaar.
„Vajame küll infot ettevõtjatelt, kes esmakordselt ettevõtlusega alustavad, aga selle edastamine käib samuti mugavalt elektroonses keskkonnas,“ lisas Jõesaar. Suhtlus alustavate ettevõtjatega on oluline ka selleks, et uued maksumaksjad saaksid juba registreerimisel vajaliku info maksude deklareerimiseks ja tasumiseks.
Cybernetica maksu- ja tollisüsteemide valdkonnajuhi Rudolf Osmani sõnul on projekt märk senisest väga heast koostööst. "Meile on maksu- ja tolliameti oluliste süsteemide arendamist usaldatud juba ligi 15 aastat. Meie jaoks on suur au, et saame ikka ja jälle arendada ühiskondlikult mõjukaid projekte, mis ettevõtjate tööd lihtsustavad," sõnas Osman.
"Projekti tulemusel valmib esimene komponent uue põlvkonna e-maksuametist, mille eelneval disainimisel oleme osalenud. Meil on väga hea meel anda koostöös MTA ja AS Cyberneticaga omapoolne panus ettevõtjate elu lihtsustamiseks," kommenteeris Icefire’i maksu- ja tollisüsteemide valdkonnajuht Jüri Kirme.
Elektroonne käibemaksukohustuslaseks registreerimine tähendab klientidele ka kulude kokkuhoidu, sest väheneb vajadus külastada maksu- ja tolliameti bürood ning oluliselt väheneb KMKR numbri ooteaeg.
Uue süsteemi arendust rahastatakse 400 000 euroga Euroopa Regionaalarengu Fondist, projekti kogumaksumus on 543 000 eurot.
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
Tallinna Tehnikaülikooli 98. aastapäeva aktusel anti Tehnikaülikooli aasta vilistlase tiitel Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helmile. Ülikool tunnustab TTÜ sotsiaalteaduskonna vilistlast Helmi Eesti maksukeskkonna läbipaistvamaks muutmise ja maksupettuste tõkestamise ning laiaulatusliku ja innovaatilise IT süsteemide arendamise eest.
Maksu- ja tolliamet (MTA) võimaldab koos osa Eestis tegutsevate jagamismajanduse ja ühisrahastu platvormidega saata eelmise aasta tuluandmed otse e-maksuametisse/e-tolli ning kanda need automaatselt tuludeklaratsiooni vastavasse lahtrisse.
Esmaspäeval, 2. jaanuaril 2017 ei ole katkestuse tõttu kasutatavad e-maksuameti/e-tolli ning selle kaudu ligipääsetavad X-tee teenused ja rakendused, teatas maksu- ja tolliamet.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele