Eesti iduettevõte Smart Load Solutions toob veebruaris turule esialgse versiooni teenusest, mis suudab vähendada kulutusi elektriküttele kuni 20%.
- SLSi asutaja Madis Uuemaa. Foto: SLS
Järgmisel kuul kodukasutajaile kättesaadav beeta-versioon eeldab automaatiku oskusi riistvara seadistamisel ja programmeerimisel. Edaspidi saab teenus olema lihtsasti kasutatav ja seadistatav nii ettevõtetel kui ka kodukasutajatel.
Smart Load Solutionsi (SLS) kaasasutaja Madis Uuemaa sõnul on nende pilvepõhine optimeerimise tarkvara mõeldud paljudele küttekehade seadmetele nagu soojuspumpade ja põrandakütte juhtkontrollerid.
"Analoogseid tarkvara lahendusi ei ole me turul näinud. Meie konkurentsieelis turul olevate täiskomplekssete lahenduste osas riist- pluss tarkvara on see, et meie optimeerimine kasutab tagasisidet, ilmaennustust ja masinõpet. Antud kombinatsioon aitab SLSi tarkvaral igapäevaselt välja arvutada kõige optimaalsemad töögraafikud ja seeläbi tagada kõige suurema säästu,"selgitas ta pressiteates.
"Klient sisestab kodu temperatuurivahemiku, misjärel SLSi pilvepõhine tarkvara kasutab automaatselt kõige odavamaid aegu, et temperatuur ruumis üles kütta. Selle arvelt saab kallitel tundidel kütte välja lülitada ning lasta temperatuuril langeda," lisas Uuemaa.
Hetkel otsib idufirma esimesi huvilisi, kes on valmis ja võimelised endale vajaliku riistvara kokku panema. Uuemaa lisas, et edukate testide korral loodab ettevõte lahenduse viia massidesse järgmise kütteperioodi alguseks.
Testimise jaoks peab kütteseade olema varustatud vastava riistvaraga, mis on võimeline seadet sisse ja välja lülitama, mõõtma temperatuuri ning suhtlema SLSi pilvega läbi standard protokollide. Samas ei pea riistvara olema keeruline, kuna kogu keeruline tarkus on pilves. Kasutada võib selliseid seadmeid nagu Raspberry Pi ja Arduino.
Tarkvara arendamise ideeni jõudis Uuemaa venna kaudu, kes puutub tööl igapäevaselt kokku suurte tööstusmasinatega, mis kasutavad elektrit ja mis ei võta seejuures arvesse elektri hinda.
Idufirma sihiks on vallutada esmalt turud, kus on palju kliente ning suured hinnakõikumised nagu Baltimaad, Põhja-Euroopa, Lääne-Euroopa ja USA. Täna tegutsetakse Eestis ja Soomes.
SLSi meeskond võitis 2014. aastal TTÜ Mektory ärimudelite konkursi, mullu jõudsid Ajujahil viie parema sekka, said rahastuse Prototroni fondist, võitsid kolmanda koha säästva energia rahvusvahelisel konkursil KICKoff ning pääsesid KIC InnoEnergy Highway ärikiirendisse.
Eelmise aasta lõpus liitusid nad Tallinna teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatoriga, mille abil loodab meeskond leida investoreid ning jõuda kiiremini sihitud turgudeni.
Seotud lood
Net Group ja Imatra Elekter asutasid kaasaegsetele energiaettevõtetele kliendihaldus- ja arvelduslahenduste pakkuja. Uue ettevõtte nimi on Synerall AS.
20. septembril toimus Varssavis Euroopa energiavaldkonna innovaatori KIC InnoEnergy poolt korraldatud säästva energia ideede konkurss KICkoff, mille peaauhinna 10 000 eurot võitis eestlaste arendus PolarSol.
Euroopa energiavaldkonna innovaator KIC InnoEnergy korraldab 20. septembril 2016 Poola pealinnas Varssavis säästva energia ideede konkursi KICkoff finaalürituse, kus on 10 000 eurose peaauhinna nimel konkureerimas 2 ettevõtet Eestist.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.