Net Group ja Imatra Elekter asutasid kaasaegsetele energiaettevõtetele kliendihaldus- ja arvelduslahenduste pakkuja. Uue ettevõtte nimi on Synerall AS.
Asutajad Net Group ja Imatra Elekter on valdkonna-alast arendustööd teinud juba kümmekond aastat ning loodud idufirmasse Synerall AS koondati kokku kogu loodud know-how.
Syneralli tarkvara on üks esimesi täielikult veebipõhine ja avatud elektriturule kohandatud tarkvarapakett Põhjamaades. Ettevõtte asutajate sõnul on Syneralli eesmärk jõuliselt edasi arendada olemasolevat tehnoloogiat ning müügieesmärgiks jõuda peagi arvestatava turuosani Põhjamaades. Peagi loodetakse hakata lähiriikides haldama vähemalt 3,5-4 miljonit mõõtepunkti ning arendada Synerallist regiooni nutikaim lahenduste pakkuja. See on väljakutse, mis tähendab palju põnevat tööd nii Syneralli tiimile kui ka Net Groupile ja Imatra Elektrile.
Syneralli saavad kasutada ka kõik teised energiaettevõtted lisaks Imatra Elektrile. Eestis on näiteks Syneralli kasutajateks veel VKG Elektrivõrgud ja VKG Soojus, Inglismaal Wilson Energy, Soomes Vihreä Älyenergia ning Keravan Energia.
Synerall AS nõukogu liikmeteks on Märt Jemmer (Imatra Elekter), Priit Kongo ja Sven Peekmann (Net Group), juhatuse liikmed on Jaan Feldmann ja Kert Rungi.
Net Group on Eesti tarkvaraarendusettevõte, mille energeetika-ala lahendused on kasutusel Eestis, Soomes, Inglismaal ja mujal maalimas. 2015. aastal osales ettevõte andmevahetusportaali Estfeedi ühe partnerina nutika elektrivõrgu lahenduse väljatöötamisel, mille abil saavad tarbijad tulevikus analüüsida oma majapidamise energiatarbimist ja mõtestada oma tarbimiskohaga seotud infot.
Imatra Elekter on elektrienergia jaotus- ja müügiettevõte, kes osutab võrguteenust ja müüb elektrit Lääne maakonnas ja Viimsi vallas 25 000’le kliendile. Imatra Elekter AS kuulub Kagu-Soomes asuvale elektrienergia tootmisele, jaotamisele ja müügile keskendunud energiakontsernile Imatran Seudun Sähkö OY. Kontserni ajalugu ulatub aastasse 1928.
Seotud lood
Eile Dubais toimunud World Government Summiti raames autasustati Eesti Energia mobiilirakendust parima m-teenuse eest keskkonna kategoorias.
PAKRI Teadus-ja Tööstuspark koos Teaduspargiga Tehnopol ehitavad Tallinnasse targa roheruumi, kuhu oodatakse nutikaid IT ja rohetehnoloogia lahendusi pakkuvaid ettevõteid oma tehnoloogiat testima ja avalikkusele tutvustama. Roheruum saab olema avatud demoruumina kõikidele huvilistele uute tehnoloogiatega tutvumiseks. Lisaks on võimalik ruumi broneerida ka nõupidamisteks kui ka lihtsalt büroona kasutamiseks.
Läinud nädalal toimus Teaduspargi Tehnopol eestveetav säästva energia ideede konkursi KICkoff Competition regionaalne võistlus, mille võitsid Eesti energitõhususe iduettevõtted PolarSol ja LeafBug. Nemad saavad pääsu Varssavis 17.-18. septembril toimuvale poolfinaali, kus valitakse omakorda 10 finalisti lõppvõistlusele, mis toimub 20. septembril.
Euroopa rohetehnoloogia ideekonkurss ClimateLaunchpad, kus eelmisel aastal võistles üle 700 idee, avab Eestis uue taotlusvooru. Programmi finaal toimub seekord Tallinnas, tuues siia ligi 80 rohetehnoloogia startupi 25 riigist.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.