PAKRI Teadus-ja Tööstuspark koos Teaduspargiga Tehnopol ehitavad Tallinnasse targa roheruumi, kuhu oodatakse nutikaid IT ja rohetehnoloogia lahendusi pakkuvaid ettevõteid oma tehnoloogiat testima ja avalikkusele tutvustama. Roheruum saab olema avatud demoruumina kõikidele huvilistele uute tehnoloogiatega tutvumiseks. Lisaks on võimalik ruumi broneerida ka nõupidamisteks kui ka lihtsalt büroona kasutamiseks.
Autonoomne ja energiatõhus roheruum pindalaga 14m2 ehitatakse taaskasutatud merekonteinerist Zeroliving OÜ poolt. Autonoomsuse saavutamiseks kasutatakse päikesepaneele, päikese õhkküttepaneeli ning lähitulevikus on plaan lisada ka väiketuulik. Kogu saadud energia salvestatakse akudesse. Energiatõhususe tagavad lõuna poole planeeritud aknad ja soojust akumuleeriv sisesein. Majas toimuv on jälgitav live´is interneti keskkonnas, kus on võimalik ka ruumi broneerida. Jälgida saab hoone sisetemperatuuri, toodetud energia kogust, salvestatud elektri ja kokkuhoitud CO2 kogust. Roheruumis on olemas ka kaasaegne WIFI ühendus ning ekraan.
Projektiga oodatakse liituma rohetehnoloogia, targa maja ja nutikate IT lahenduste ettevõtteid, kes pakuksid testimise ja reklaamimise eesmärgil roheruumi ehitamisse oma tehnoloogiaid. Mõned näited otsitavast:
lisa autonoomsed energiaallikad ja salvestuslahendusedhoone juhtsüsteemvälisukse mobiilne- ja distantsilt töötav avamissüsteemsiseviimistluseks kasutatavad maja kontseptsiooni toetavad materjalidenergiatõhusad klaasid ja uksedsise- ja välivalgustid (valgusribad)Wifi ühendussisemööbel (kontori-koosoleku laud, toolid, kööginurk)interaktiivne esitlusstendatraktiivsed väliviidadoleme avatud ka teistele uuenduslikele lahendustele!
Huvilisi oodatakse võtma kontakti hiljemalt
31. maiks 2016 aadressil:
[email protected], tel. +372 5216 858.
Teaduspark Tehnopol ja PAKRI Teadus-ja Tööstuspark arendavad koostöös Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates 2010. aastast. Koostöö eesmärk on pakkuda tuge rohetehnoloogia idu- ja kasvuettevõtetele äri- ja tehnoloogiaarenduseks, koostööpartnerite leidmiseks ja välisturgudele laienemiseks, koondades kohalikke ja rahvusvahelisi kompetentse. Lisaks pakuvad teaduspargid füüsilist keskkonda innovaatiliste toodete ja teenuste prototüüpimiseks, testimiseks ja tootmiseks.
Seotud lood
Küberneetika maja on Tallinna Teaduspargi Tehnopol südameks ning läbi lähiajaloo olnud koduks innovaatilistele tehnoloogiaettevõtetele nagu Skype Technologies, AS Cybernetica ja Ektaco. 2015 aastal alustati hoone rekonstrueerimistöödega, mis viidi lõpule tänavu novembris.
8. oktoobril selgusid Tallinna Kultuurikatlas Euroopa parimad alustavad rohetehnoloogia iduettevõtted. Kaks päeva väldanud ClimateLaunchpad Euroopa finaalvõistlus tõi Tallinnasse kokku 30 riigi 87 parimat iduettevõtet . Pea 20 000 euro suurust auhinnafondi ning ihaldatud pääsu Climate-KIC ärikiirendi programmi olid jahtimas ka 3 Eesti meeskonda - Gleather, WildAr ja BugBox. Esikoha võitis Eesti iduettevõte Gleather.
Noorte tööturule sisenejate jaoks on muutustele ja uuendustele altid idufirmad märksa atraktiivsemad tööandjad kui vanades mudelites kinni olevad nii-öelda traditsioonilised ettevõtted..
Kuigi tehnoloogiafirmad kuulutavad ajaloo lõppu, paistab, et ajalugu alles algab, leiab Äripäeva toimetaja Harry Tuul.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.