Sulev Sisask müüs 30 aasta eest asutatud arvutifirma Ordi, ostja soovib aga seeläbi laiendada oma tegevust äriklientide seas.
- Ordi juht ja 66% omanik Sulev Sisask aastal 2004. Foto: Indrek Susi
Avalikult ta koos kaasomanikega ostjat ei ostinud, huviline jõudis nendeni ise. "Mul on uued väljakutsed," lisas Sisask
Äripäevale.
Arvutipoe Ordi suurim osanik ja juht Sulev Sisask otsustas koos kaasomanikega oma äri müüa konkurent Klickile, pühendudes ise füüsikaõpetaja tööle Jõgeval. "Hea aeg oli müümiseks ja ma kasutasin selle ära," kommenteeris ta pikalt vaagitud otsust.
Konkurentsiamet peab Ordi ja Klicki koondumiseks loa andma, mistõttu oli Klicki juht ja osanik Marko Kalve kidakeelne. Ta viitas vaid koondamisteates nimetatud eesmärgile, mille järgi soovib Klick Ordi ostuga laiendada oma tegevust äriklientide seas.
Sisask selgitas, et läbirääkimised ettevõtte müümiseks kestsid praktiliselt aasta aega. Ta ei olnud enda sõnul ostjat avalikult otsinud ning Klick tuli pigem ise pakkumisega. Samas oli Sisask juba varem rääkinud plaanist ettevõtlusest väljuda. Müügihinda ta ei avaldanud, kuid tunnistas, et jäi summaga rahule. Äripäeva arvutustel võiks Ordi väärtus praegu olla 3-4 miljoni euro juures.
Miks pole Sulev Sisaskil viimasel ajal enam Ordiga tegelemiseks aega olnud ja kas ta jätkab tulevikus ettevõtlusega, loe pikemalt Äripäevast:
Seotud lood
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.