IT-sektoris on muutunud normiks töötasu maksmine krüptovaras, kuid õiguslikult pole asi nii lihtne ning tehing võib olla suisa tühine.
- Krüptovaras töötasuga nõustumine on töötaja jaoks riskantne ka põhjusel, et krüptovara hind on äärmiselt volatiivne (pilt on illustratiivne). Foto: Tugay Kocatürk / Pexels
Eesti töölepingu seaduse kohaselt tuleb töötasu maksta rahas, mis muuhulgas aitab töötajaid paremini kaitsta, samas krüptovara pole meie seaduste mõttes raha, kinnitasid
Palgauudistes Vladislav Linko ja
Kristel Tael-Same advokaadibüroost Hedman.
“Hetkel kehtivate seaduste järgi ei ole seega töötasu maksmine krüptovaras Eestis õiguspärane ning töötasu krüptovaras maksmise kokkuleppe näol võib tegu olla töölepinguseadusest töötaja kahjuks kõrvalekalduva kokkuleppega, mis on tühine,” selgitasid advokaadid.
Muuhulgas märkisid nad, et kui töötaja saab töötasu krüptovaras, millelt ei ole makse kinni peetud, peab ta ise tagama selle töötasu deklareerimise.
Kui suure osa palgast võiks maksta rahas, kuidas väljendada töölepingus korrektselt ja mõistlikult krüptovaras töötasu ning kuidas lahendaks töövaidluskomisjon või kohus krüptovaras tasumata töötasu nõude,
loe Palgauudistest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
IT-ettevõtjast režissööri Rain Rannu neljanda mängufilmi peategelane on eestlasest programmeerija ning märksõnadeks bitcoin ja krüpto.
Krüptorahaga kauplejate ja investeerijate seas levivad Eestis mitmed väärarusaamad seoses tulu teenimise ja selle deklareerimisega.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.