Hiina IKT-firma Huawei Technologies Balti regiooni juht Ricky Chen väljendas muret Eesti ja USA valitsuse vahel välja antud ühisdeklaratsiooni pärast.
- Hiina IKT-firma Huawei on sattunud kriitika alla võimaliku seotuse tõttu Hiina valitsusega, mida ettevõte ise eitab. Foto: Rodrigo Garrido
"Küberjulgeolek on tehniline küsimus ja seda ei tohiks politiseerida, vaid seda tuleks hinnata ja kontrollida faktide ja standardite põhjal, mis on kooskõlas viimase Euroopa Liidu 5G hindamisaruandes oleva lähenemisviisiga," sõnas ta pressiteate vahendusel.
Huawei on tema sõnul 100% töötajatele kuuluv eraettevõte, millel on selge omandi- ja juhtimisstruktuur. "Ühelgi valitsusel ega organisatsioonil ei ole Huawei omakapitali ega kontrolli Huawei üheski vormis," kinnitas Chen.
Huawei pakub tema kinnitusel operaatoritele turvalist ja usaldusväärset võrku. "Loodame, et Eesti valitsus teeb riigi ja Eesti rahva huvides õigeid otsuseid," märkis Chen.
"Me usume oma ärisse ja investeeringutesse Eestis seni, kuni meid kaitseb Eesti sõltumatu kohtusüsteem ning avalduses loetletud kriteeriumid on üheselt määratletud kõigile ja viiakse õiglaselt ellu," lisas ta.
Eelmisel nädalal tegi peaminister Jüri Ratas Washingtonis USA asepresidendi Mike Pence´iga
ühisavalduse 5G teemal, mis võib kaasa tuua Huawei tõrjumise 5G võrkude rajamiselt. USA kahtlustab, et Huawei on Hiina kommunistliku valitsuse kontrolli all.
Seda lähenemist kritiseeris Elisa Eesti juht Sami Seppänen, kelle sõnul käitub Eesti
malenupuna kaubandussõjas.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.